ארגון הבריאות העולמי מזהיר: חשש להתפשטות נגיף הזיקה לאירופה

הנציג האירופי בארגון קרא למדינות היבשת להתכונן להתפרצות אפשרית של הנגיף כבר באביב ובקיץ הקרובים. הוא קרא למדינות להיערך באמצעות פיקוח על ריכוזי יתושים, מעקב, ועדכון האזרחים בדגש על נשים בהיריון

נגיף הזיקה מאיים על אירופה (רויטרס)

האם נגיף הזיקה בדרכו לאירופה? נציג היבשת בארגון הבריאות העולמי הזהיר היום (רביעי) מפני התפרצות אפשרית במדינות היבשת בחודשי האביב והקיץ הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארגון הבריאות העולמי קראו למדינות אירופה להגביר את השליטה והפיקוח את ריכוזי היתושים. כמו כן הם המליצו לחזק את המעקב אחר התפשטות הנגיף, וכן לעדכן את אזרחי המדינות בנוגע לסיכונים - במיוחד בקרב נשים בהיריון.

במהלך השבוע הכריז ארגון הבריאות על התפרצות הנגיף בדרום אמריקה כעל מצב חירום. בברזיל החל הממשל בקמפיין מיוחד שמטרתו מיגור המגיפה על ידי חיסול מוקדי הרבייה של היתושים הנשאים במדינה.

במהלך היום דווח בארצות הברית לראשונה על מקרה ראשון בו הועבר הנגיף ביחסי מין. המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) דיווח כי לידי גורמי רפואת הציבור בעיר דאלאס הגיע מידע על נשא של הנגיף שנדבק אחרי שקיים יחסי מין עם נשאית אחרת ממדינה במרכז אמריקה. במקביל להתרחשויות בארצות הברית, דווח על מקרי הידבקות ראשונים באוסטרליה בספרד ואפילו באירלנד.