נחשפה רשת הברחת סמים של חיזבאללה

הסוכנות האמריקנית למלחמה בסמים חשפה תשתית של ארגון הטרור השיעי שהלבינה כספים מסחר בסמים, בעזרתם רכשה נשק. סוכני חיזבאללה יצרו קשרים עם ברוני סמים דרום אמריקניים והקימו חברות קש שתפקידן היה להעביר את הכספים מהקרטלים למזרח התיכון

מכה כלכלית, נסראללה (רויטרס)

ארצות הברית חשפה רשת של חיזבאללה שעסקה בסחר בסמים ובהלבנת כספים לצורך מימון פעולות טרור. הסוכנות למלחמה בסמים האמריקנית (D.E.A) הכריזה הלילה (שלישי) כי איתרה גורמים המעורבים ברשת הברחת הסמים, שאותה הקים במקור עימאד מורנייה ונועדה לממן רכישת אמצעי לחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת מבצע "קסנדרה", שנערך בשיתוף רשויות אכיפה בכמה מדינות באירופה, נחשפה הרשת המסועפת אותה הקים מורנייה, שחוסל בשנת 2008 בדמשק לפי מקורות זרים על ידי ישראל. לפי החשד, הרווחים מהברחות הסמים סייעו לרכישת כלי נשק שהועברו לכוחות ארגון הטרור הלוחמים ברחבי המזרח התיכון - בין השאר בסוריה.

רשת חיזבאללה נחשפה (ארכיון) (רויטרס)

סוכני חיזבאללה פעלו בשבע מדינות, יצרו קשרים עם ברוני סמים דרום אמריקניים והקימו חברות קש שתפקידן היה להעביר את הכספים מהקרטלים למזרח התיכון. העברת הכספים התבצעה גם דרך ארצות הברית ומדינות במערב אירופה.

חשיפת רשת ההברחות מהווה מכה כלכלית קשה לארגון הטרור הלבנוני. לאחרונה דווח כי בשל מאבק ההישרדות של משטר אסד בסוריה מתמודד בשנים האחרונות חיזבאללה עם ירידה משמעותית בהכנסותיו, והדבר משפיע בין השאר על יכולת פעולתו במזרח התיכון.