הפנטגון דורש עוד תקציב נגד דאע"ש

גורם בפנטגון טען כי הממשל האמריקני יבקש כ-7 מיליארד דולרים כתקציב של השנה הבאה, על מנת להיאבק בארגון הטרור המאיים. הדרישה מסמנת את כוונת הממשל להגביר את הפעילות - וגם את ההבנה כי מדובר במערכה ממושכת

המאבק בדאע"ש יימשך עוד זמן רב (רויטרס)

האם ארה"ב תגביר את המתקפות נגד דאע"ש? הממשל צפוי לבקש הגדלה משמעותית - של כ-35% - לתקציב המופנה למאבק בארגון "המדינה האסלאמית". בכירים בארצות הברית דיווחו הערב (שני) לסוכנות הידיעות רויטרס כי מדובר בדרישה שתופנה לתקציב שנת 2017 - כהכרה לכך שהמאבק בארגון הרצחני יימשך גם כאשר יהיה נשיא חדש בבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההערכות, הדרישה מהווה סממן לכוונה האמריקנית להגביר את הפעילות נגד ארגון הטרור. הגורמים, שדיברו בעילום שם, הוסיפו כי התקציב שיבקש הפנטגון למאבק בדאע"ש יעמוד על כ-7 מיליארד דולרים - דרישה שהקונגרס יצטרך להצביע עליה.

שון מק'פרלנד, הגנרל האמריקני הבכיר בעירק, אמר כי הבסת הארגון במדינה הוא "רק עניין של זמן", אך לדבריו השגת הניצחון בסוריה תהיה "מסובכת יותר". בשיחת לווין עם עיתונאים אמר מק'פרלנד כי "אנחנו בסוף ההתחלה: כשכבשנו חזרה את רמאדי, הוכח שיחד עם צבא עירק יש לנו את הכוח להביס אותם בשדה פתוח וזו הוכחה לעוצמה".

"עלינו להמשיך לתמוך בצבא עירק, כדי לדחוק את האויב מארצם", הוסיף. על חזית הקרב בעירק אמר: "כשנשיג את א-רקה יחד זה יהיה סימן שזו שירת הברבור של הארגון, אבל אנחנו עוד לא שם.