השחקנים השחורים סחפו את ה-SAG

השחקנים השחורים בלטו על הבמה בטקס פרסי איגוד השחקנים (SAG) ההוליוודי לפנות בוקר, בצל המחאה הגזעית בתעשיית הקולנוע עם היוודע העובדה כי כל 20 השחקנים המועמדים באוסקר הם לבנים - דבר שהוביל להודעות על החרמת האירוע מצד שחקנים מובילים. בין הזוכים בטקס הנחשב: אידריס אלבה, קווין לטיפה, אוזו אדובה ועוד

גרף פרסים. אידריס אלבה (רויטרס)

איגוד השחקנים חילק לפנות בוקר (ראשון) את פרסי המשחק בטקס השנתי, ובחר להעניק כמות נכבדת מהפסלונים לשחקנים שחורים - זאת בצל השערוריה שפרצה עם העמדת 20 שחקנים לבנים למועמדות בטקס פרסי האוסקר שייערך בסוף פברואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השחקן הבריטי השחור אידריס אלבה גרף פרס על תפקידו בסרט של נטפליקס "Beasts of No Nation", העוסק במלחמה במערב אפריקה. "עשינו סרט על אנשים אמיתיים וחיים אמיתיים, ולקבל על כך פרס זה מיוחד מאד כי הרבה אנשים נפגעו מכך", אמר בנאום הזכייה שלו. אלבה גרף פסלון נוסף על תפקידו במיני-סדרה "לות'ר" של רשת BBC.

אוזו אדובה גרפה פרס על תפקידה בסדרה "כתום זה השחור החדש" זו השנה השנייה ברציפות, וכך גם צוות השחקניות שגרף את פרס הקאסט זו השנה השנייה ברציפות. "תסתכלו על הבמה הזו - על זה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על גיוון", אמרה שחקנית הסדרה לורה פרפון על הבמה, "גזעים שונים, צבעים שונים, נטיות מיניות שונות".

מחרים את הטקס (רויטרס)

גם השחקנית האפרו-אמריקנית קווין לטיפה גרפה פסלון על תפקידה כזמרת הבלוז בסי סמית' במיני-סדרה "בסי" של רשת HBO. "אני מקווה שכל מי שלא מתאים ל'אריזה' שאנשים אומרים שצריך להתאים אליה ימשיך להילחם על מקומו", הצהירה.

זוכה נוסף היה ג'פרי טאמבור, שזכה בפסלון על תפקידו כטרנסג'נדר בסדרה עטור השבחים "טרנספרנט". על הבמה הקדיש את הפרס "לכל מי שאין לו די כסף כדי לעבור את הניתוחים הדרושים להשלמת התהליך", בניגוד לדמותו העשירה בסדרה.

השחקנים השחורים סחפו את ה-SAG (רויטרס)

עם פרסום המועמדים לאוסקר מוקדם יותר החודש הסתבר כי כל 20 המועמדים והמועמדות בקטגוריות המשחק הם לבנים - דבר שעורר ביקורת רבה, שחלק ניכר ממנה הופץ ברשתות החברתיות תחת ההאשטאג #OscarsSoWhite. שחקנים ובמאים מובילים, בהם וויל סמית' וספייק לי, הודיעו כי יחרימו את האירוע. מחאה זו הגיעה על רקע שנה מתוחה גם כך בפן הגזעי בארצות הברית, לאחר מספר מקרים בהם שוטרים לבנים ירו למוות בצעירים שחורים.