ניו יורק טיימס: "הילרי לנשיאות"

"למצביעים הדמוקרטים יש אפשרות לבחור באחת מהמועמדים המוכשרים בהיסטוריה", נכתב במאמר המערכת של אחד העיתונים החשובים ביותר בעולם. "הרפובליקנים הפציצו את העם האמריקני בתעמולה ריקה מתוכן והתחרו מי מהם פחות מנוסה כדי לאייש את המשרה הפוליטית החשובה בעולם"

ניו יורק טיימס: "הילרי לנשיאות" (רויטרס)

יומיים לפני הבחירות המקדימות למפלגה הדמוקרטית, מביע העיתון "ניו יורק טיימס" תמיכה חד-משמעית בהילרי קלינטון. במאמר המערכת של העיתון נכתב כי "בשנה האחרונה, המועמדים הרפובליקנים הפציצו את העם האמריקני בתעמולה ריקה מתוכן והתחרו מי מהם פחות מנוסה כדי לאייש את המשרה הפוליטית החשובה בעולם. מנגד, למצביעים הדמוקרטים יש אפשרות לבחור באחת מהמועמדים המוכשרים בהיסטוריה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הילרי קלינטון צפויה להיות האישה הראשונה שתיבחר. היא כיהנה כסנאטורית של מדינה גדולה (ניו-יורק) והייתה מזכירת המדינה - כל זאת מבלי להזכיר את התקופה שבה הייתה הגברת הראשונה של ארצות הברית, כשבעלה ביל ישב בבית הלבן".

מכה לקמפיין: "מידע סודי ביותר במיילים"

בלילה אישרה לראשונה מחלקת המדינה האמריקנית באופן רשמי כי חלק מהתכתובות שניהלה הילרי קלינטון באמצעות שרת מייל פרטי ולא מאובטח הכילו מידע "סודי ביותר". ההודעה מגיעה שלושה ימים בלבד לפני שקלינטון תתייצב להתמודדות הראשונה בדרך לראשות המפלגה הדמוקרטית.

בתדרוך לעיתונאים אמר דובר מחלקת המדינה ג'ון קירבי כי 7 תכתובות מייל, שהכילו 22 מיילים בסך הכל, יצונזרו לחלוטין מכיוון שהם מכילים מידע מסווג ורגיש ביותר. עם זאת, הוא סירב למסור במה עסקו המיילים והאם קלינטון שלחה אותם בעצמה.

"המסמכים האלה לא סווגו כסודיים בזמן שנשלחו", ציין קירבי, אך הדגיש כי כעת מבצעת מחלקת המדינה בדיקה כדי לקבוע האם המידע עצמו נחשב מסווג בזמן שנשלח באמצעות חשבון המייל הפרטי של קלינטון.

מידע על תקיפות מזל"טים

במסגרת חקירת פרצת האבטחה הורה בית משפט פדראלי לפרסם את כל התכתובות שעסקו בתפקידה של קלינטון כמזכירת המדינה והתבצעו דרך השרת הפרטי. עד כה נחשפו יותר מ-1,300 מיילים. חלקים מהם צונזרו - בהם התכתבויות של קלינטון עם מנהיגים זרים וגורמי ממשל רשמיים - אך מדובר בפעם הראשונה שבה הורה הממשל לצנזר תכתובות בשלמותן.

סוכנות הידיעות AP דיווחה כי אורכם של המיילים המסווגים הוא 37 עמודים וכי הם כוללים בין היתר מידע חשאי אודות תקיפות כלי טיס בלתי מאוישים והודעות שעשויות לחשוף מקורות חסויים.

קלינטון, המתמודדת המובילה על ראשות המפלגה הדמוקרטית, מתעקשת כי מעולם לא שלחה או קיבלה מידע שסווג כסודי בשרת הפרטי שלה. בצוות הקמפיין של קלינטון דחו את הודעת מחלקת המדינה וטענו כי היא תוצאה של "מאבקים בירוקרטיים פנימיים" וכי פרסום תוכן המיילים יוכיח את צדקתה.

"אנו מתנגדים בנחרצות לצנזור של המיילים", אמר דובר הקמפיין של קלינטון. "מאז שהעבירה את המיילים שלה למחלקת המדינה לפני יותר משנה, קלינטון הפצירה כל העת כי יש לפרסם את תוכנם וזו עמדתנו גם היום".