הקרמלין: "פוטין מושחת? מעליב ושערורייתי"

דובר הקרמלין הגיב לטענות האמריקניות לפיהן נשיא רוסיה פוטין הוא אדם מושחת ואמר כי מדובר בהכנה לבחירות הקרבות לנשיאות בארצו. "זה ברור שדברים שלילים יתחילו לצוץ נגד מנהיג מדינתנו", ציין דוברו של פוטין

אובמה ופוטין. ארכיון (רויטרס)

"ההאשמות האמריקניות לפיהן פוטין מושחת הן שערורייתיות ומעליבות" - כך הצהיר היום (שישי) דובר הקרמלין בתגובה לדבריו של בכיר במשרד האוצר האמריקני. לטענתו, האמירה הזו נועדה להשפיע על הבחירות לנשיאות שיתקיימו ברוסיה בעוד שנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הזעם במוסקבה התגבר לאחר שדובר הבית הלבן התייחס לדברי בכיר משרד האוצר וטען כי הדברים משקפים את עמדת הממשל האמריקני כולו.

"זה ברור שדברים שלילים יתחילו לצוץ נגד מנהיג מדינתנו", אמר הדובר, דימיטרי פסקוב. "הדברים נועדו להפעיל לחץ על הקמפיין לקראת הבחירות.

האמירה שחוללה סערה ואליה התייחס היום דוברו של פוטין, נשמעה מוקדם יותר השבוע מפיו של הבכיר במשרד האוצר האמריקני, אדם זובין, שאמר בריאיון כי ארה"ב מחשיבה את פוטין לאדם מושחת - כך דווח ברשת BBC הבריטית. לדבריו של זובין, פוטין צבר הון אישי רב, אותו הוא מחלק בין מקורביו - ולפיכך הוא נחשב לאדם מושחת.

דובר הבית הלבן, ג'וש ארנסט, חזר אתמול על האמירה. "ההערכה של משרד האוצר משקפת באופן הטוב ביותר את עמדת הממשל אודותיו", הבהיר ארנסט במהלך התדריך היומי לעיתונאים בבית הלבן.