עימות רפובליקני אחרון - בלי טראמפ

למרות שהודיע מראש כי יחרים את העימות הרפובליקני האחרון בשל סכסוך עם רשת "פוקס", לא ניתן היה להתעלם מהיעדרותו של המועמד המוביל דולנד טראמפ. ברשת הודיעו כי ניסו לשכנעו עד הרגע האחרון אך לא היו מוכנים להיכנע לדרישותיו: החלפת המנחה מייגן קלי ו-5 מיליון דולרים. "אני מטורף וכולם פה טיפשים", עקצו המתמודדים

(רויטרס)

איים וקיים: המועמד הרפובליקני המוביל לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ הודיע כבר בתחילת השבוע כי יחרים את העימות האחרון של מפלגתו, זאת בעקבות סכסוך בינו לבין מנחת רשת "פקס" מייגן קלי. ואכן, נפתח היום (שישי) לפנות בוקר באיווה העימות ללא טראמפ, שהנחה במקביל ערב גיוס כספים ליוצאי צבא באותה העיר ממש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מרשת פוקס אמנם הודיעו כי קיימו שלוש שיחות טלפון בהן ניסו לשכנע את טארמפ לחזור בו מההודעה ולהתייצב לעימות האחרון לפני הפריימריז במפלגה, אך לאחר שלא הסכימו לדרישתו להחליף את קלי בתפקיד מנחת האירוע המועמד סרב. עוד הוסיפו ברשת כי בשלב מסוים במו"מ דרש טראמפ 5 מיליון דולרים כדי להשתתף, מחיר שלא היו מוכנים לשלם.

בהיעדרו, ניצלו יתר המועמדים את הבמה כדי ללעוג לטראמפ על החלטתו להיעדר בעוד המועמדים הבולטים האחרים, בהם טד קרוז ומרקו רוביו, כיוונו את עיקר הביקורת שלהם כלפי הנשיא ברק אובמה והמועמדים הדמוקרטים המובילים - הילארי קלינטון וברני סנדרס.

"אני מטורף וכל יתר האנשים פה על הבמה טיפשים, שמנים ומכוערים, ובן קרסון אתה מנתח גרוע", חיקה טד קרוז את טארמפ ואמר "עכשיו הזזנו את החלק של טראמפ מהדרך שלנו". גם מושל פלורידה לשעבר ג'ב בוש התייחס לפרשה ואמר "אני קצת מתגעגע לטראמפ, הוא היה כמו דובי בשבילי". המועמד מרקו רוביו עקץ את טראמפ גם כן כשאמר למנחה "אל תדאגי, אני לא ארד מהבמה לא משנה מה תשאלי אותי".

גם טראמפ עצמו התייחס להיעדרותו בערב גיוס הכספים אותו הנחה ואמר "בכנות, לא רציתי להיות כאן, רציתי להיות במרחק 5 דקות מכאן, בעימות". עוד התייחס טראמפ למתיחות בינו לבין המנחה מייגן קלי אותה האשים בעבר שאינה מתייחסת אליו בצורה הוגנת ואמר "כשמתייחסים אלייך בצורה נוראית, אתה צריך לעמוד על שלך, אם נאהב את זה או לא".