ה-CIA משחרר "תיקים מהאפילה"

עם שובה של סדרת המדע הבדיוני, מפרסם ארגון הביון האמריקני עשרה תיקים שהוגדרו בעבר "סודיים". בין המסמכים שנחשפו: תמונות ודוח על בדיקת אירועים ותצפיות מהעבר וגם הוראה בכתב שלפיה נדרש להצניע את החקירות שהארגון קיים בנושא חיים מעולמות אחרים

עב"מים בשמי שפילד - בריטניה, 1952 (CIA)

"האמת נמצאת אי שם", אומר פוקס מאלדר בסדרה המיתולוגית "תיקים באפילה", ועכשיו - לרגל שובה של הסדרה, מזמין ה-CIA את הצופים הסקרנים להיחשף לחקירות האמיתיות שביצע בנוגע לאפשרות של חוצנים. זה אמנם לא משכנע את חסרי האמונה כמו סקאלי, אבל משאיר שביב של תקווה שאולי אי שם יש חיים אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ה-CIA התיר לפרסום מספר מסמכים מתיקי החקירה, העשויים לעורר עניין בקרב חובבי המדע הבדיוני. המסמכים כוללים תרגומים של מאמרים הקשורים לזיהוי חוצנים מהעולם אבל גם תזכירים המודים שהיו בעבר תגליות שאפילו ה-CIA לא יכול היה להסביר.

שמי מינסוטה, 1960 (CIA)

רשת NBC האמריקנית מציינת שאף אחד מהארגון לא פסל את האפשרות שאולי ביקרו בעולם שלנו יצורים תבוניים שהגיעו מחוץ לכדור הארץ. בדיווח מ-1952 שפורסם היום וכותרתו היא "צלחות מעופפות", נטען שמשפע הדיווחים יש קרוב ל-100 תצפיות עב"מים שנותרו ללא הסבר סביר. "מומלץ להמשיך את המעקב של ה-CIA", נכתב בתיק על ידי אחד החוקרים. "לא צריך לדווח על חקירות ה-CIA בעיתונות".

הקבצים פורסמו בתיאום עם תחייתה של הסדרה "תיקים באפילה", אבל בניגוד אליה, הם לא כוללים רמזים ל"חטיפות חייזרים" או "התרסקות של חלליות". דובר ה-CIA אמר: "החלטנו לפרסם כמה מסמכים שגם ספקנים וגם מאמינים ימצאו בהם עניין".

דוח מ-1952 הטוען כי רוב הדיווחים מזויפים (CIA)

"יש חמישה מסמכים שהסוכן פוקס מאלדר ישמח לראות כדי לנסות ולשכנע אחרים שיש פעילות מחוץ לכדור הארץ", אמר דובר הארגון. "חמישה מסמכים אחרים ישרתו את השותפה הספקנית שלו, הסוכנת דנה סקאלי, שמוכיחים שיש הסבר מדעי לתצפיות עב"מים".