אוסטרליה: "בהיריון? ותרו על האולימפיאדה"

נגיף הזיקה, העלול להוביל לבעיות התפתחות בעוברים, משתולל בימים אלה בברזיל - ולקראת המשחקים האולימפיים, יש כבר מי שדואג מפני ההשלכות. הוועד האולימפי באוסטרליה הזהיר את חברות הצוות בו כי אם ייכנסו להיריון עד המשחקים, עליהן לשקול ברצינות ויתור על נסיעה למשחקים. "בריאות הנשים הוא בעדיפות עליונה", הסבירו

הוועד האולימפי האוסטרלי הזהיר את החברות בו כי במידה וייכנסו להריון עד המשחקים האולימפיים בריו בקיץ הקרוב, יהיה עליהן לשקול ברצינות המנעות מנסיעה למשחקים - זאת בעקבות התפרצות נגיף הזיקה בברזיל. בשבועות האחרונים הזהירו במדינה מפני קשר בין הנגיף, אותו נושאים יתושים, לבין המחלה הנדירה מיקרוצפליה - תסמונת בה ראשו של יילוד קטן במיוחד, ושעשויה להוביל לבעיות התפתחותיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הוועד, "כל חברת צוות שתהיה בהריון בעת המשחקים תצטרך לקחת בחשבון את הסיכונים הכרוכים בנסיעה בכובד ראש, ולהחליט אם רצונה לנסוע בכל זאת". לדברי ראש המשלחת, היא נמצאת בקשר ישיר עם המנהל הרפואי של הצוות במטרה לוודא כי היא מעודכנת בכל ההתפתחויות הקשורות למחלה.

"בריאותן של נשות הצוות היא העדיפות העליונה, ובמיוחד של אלה שנמצאות בגיל הפריון", הסבירה ראש המשלחת, "יש לנו אחריות לוודא שאנו מעבירים את כל המידע לגבי הסיכונים האפשריים הלאה לחברות הצוות הפוטנציאליות, ולנקוט בכל הצעדים המונעים שביכולתנו לנקוט בהם".

4,000 מקרים מאז אוקטובר. נגיף הזיקה (רויטרס)

כל האתלטים ואנשי הצוות שינכחו במשחקים יצויידו בחומר דוחה יתושים, כשלא פחות מ-500 טונות של החומר יהיו זמינות להם. בנוסף, הוועד ממליץ לאנשי הצוות ללבוש ביגוד בעל שרוולים ארוכים, ולהמנע מהשארת דלתות וחלונות פתוחים בזמן השהייה בכפר האולימפי.

קרוב ל-4,000 מקרים של מיקרוצפליה דווחו בברזיל מאז אוקטובר האחרון, לעומת כ-150 מקרים במהלך 2014 כולה. עם זאת, אף לא מקרה אחד דווח עד כה בריו דה ז'נרו, שם יתקיימו המשחקים האולימפיים שייפתחו בחמישה באוגוסט הקרוב.