יפן: "חשש שקוריאה תתקוף בקרוב"

האם כבר בשבוע הבא תירה קוריאה הצפונית טילים ארוכי טווח? דיווח יפני מזהיר מפני אפשרות שכזו, וגורם רשמי במדינה כבר הבהיר כי הממשלה עוקבת אחרי הנושא "בעניין רב". בתחילת החודש הודיעה צפון קוריאה כי ביצעה ניסוי מוצלח בפצצת מימן - החזקה פי 100 מפצצת אטום - אך גורמים בארה"ב העריכו כי מדובר בשקר

טילים ארוכי טווח - כבר בשבוע הבא? (sky news)

צפון קוריאה עשויה להיות בעיצומן של הכנות לירי טילים ארוכי טווח כבר בשבוע הבא - כך דווח בסוכנות הידיעות היפנית "קיודו". בדיווח מצוטט גורם ממשלתי אנונימי, שסיפר כי תמונות לוויין שהגיעו לידי המודיעין היפני חשפו מה שעשוי להיות הכנות לירי טילים שכאלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר ממשלה יפני הוסיף כי המדינה עוקבת "בעניין רב" אחר הנעשה בצפון קוריאה, כשהיא אוספת ומנתחת מידע באופן רציף. לדברי גורם צבאי בכיר במדינה, הממשלה היפנית תמשיך לשתף פעולה עם ארצות הברית ודרום קוריאה במטרה להפציר בצפון קוריאה להימנע מפרובוקציות ולפעול בהתאם להחלטות האו"ם.

בתחילת החודש ביצעה צפון קוריאה ניסוי טילים רביעי, ואף הצהירה כי ביצעה ניסוי גרעיני מוצלח בפצצת מימן - פצצה שעוצמתה חזקה פי 100 מזו של פצצת אטום. גורמים בארה"ב העריכו כי מדובר בדיווח שקרי, אולם המהלך עדיין צפוי להוביל לסנקציות מצד האו"ם.

מלחמה גרעינית בפתח? (רויטרס)

מזכ"ל האו"ם באן קי מון גינה בחריפות את ניסויי הגרעין שביצעה לאחרונה המדינה. "אני דורש מצפון קוריאה להפסיק את הפעילות הגרעינית ולעמוד בדרישות לפירוק הגרעין", אמר באן, והוסיף כי מדובר בפעולה "מטרידה למדי שמובילה לחוסר יציבות בביטחון האזור כולו".

הממשל הצפון-קוריאני אמר בתגובה כי המדינה תמשיך לחזק את תכנית הגרעין שלה, אל מול מה שהיא מכנה "התוקפנות האמריקנית". עוד נמסר בהודעה כי בכוונת המדינה לנהוג באחריות עם תכנית הגרעין וכי היא מתחייבת שלא להעביר את יכולותיה הגרעיניות לאף מדינה אחרת.