טראמפ: "ככל הנראה לא אשתתף בעימות של רשת 'פוקס'"

אם חשבתם שהמועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ, יכול להעביר יממה אחת מבלי לספק כותרות - תחשבו שוב. במסיבת עיתונאים שקיים באיווה הפתיע איל הנדל"ן ואמר כי הוא לא צפוי לקחת חלק בעימות הטלוויזיוני ברשת "פוקס". "בואו נראה כמה כסף רשת 'פוקס' תעשה בלעדיי", עקץ המיליארדר

מופתעים? טראמפ (CNN)

ממשיך לייצר כותרות: מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ הודיע הלילה (רביעי) במפתיע כי לא ייקח חלק בעימות הטלוויזיוני ברשת פוקס שייתקיים ביום חמישי הקרוב. הסיבה, לטענת איל ההון, הוא אינו זכה ליחס הוגן מצד מנחי העימות האחרון שנערך שנערך ברשת האמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ככל הנראה לא אקח חלק בעימות הטלוויזיוני הקרוב ברשת פוקס" אמר טראמפ במהלך מסיבת עיתונאים בעיר מארשלטאון שבמדינת איווה והמשיך לתקוף, "בואו נראה כמה כסף רשת 'פוקס' ייעשו בעימות הנוכחי בלעדי".

לאחר מסיבת העיתונאים אישר מנהל הקמפיין של טראמפ, קורי בנדובסקי, באופן סופי את היעדרותו של איל הנדל"ן. בשיחה עם כתבים אמר בנדובסקי כי טראמפ לא ייקח חלק וכי הנושא לא "נותן למשא ומתן".

מייגן וטראמפ. ארכיון (sky)

"אני ככל הנראה הדבר הטוב ביותר שקרה לה"

הסיבה לביטול, ככל הנראה, הוא הדין ודברים שערך טראמפ עם מגישת העימות, מייגן קלי, כתבת הערוץ, בחודש אוגוסט. המריבה עם קלי החלה במהלך העימות הטלוויזיוני, אז הזכירה לו קלי ההתבטאות של טראמפ נגד נשים: "אתה קראת לנשים שלא אהבת חזירות שמנות, כלבות ועוד חיות מגעילות".

לאחר העימות המשיך טראמפ לתקוף את קלי באמצעי התקשורת. "יכולת לראות שהדם יוצא לה מהעיניים, שהדם יוצא מהלא־משנה־איפה שלה", אמר טראמפ בראיון ל-CNN מיד לאחר העימות של המועמדים הרפובליקנים בסוף השבוע, הפרשנים האמריקנים טוענים שטראמפ רמז שגב' קלי, במחזור שמשבש את דעתה.

בימים האחרונים, החל טראמפ לרמוז כי לא ייקח חלק בעימות. "למייגן קלי יש דעה קדומה עלי, האם אתם באמת חושבים שהיא יכולה להיות הוגנת בעימות?" שאל טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. ובראיון שהעניק לרשת CNN המשיך המועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית עם העוקצנות ואמר, "אני ככל הנראה הדבר הטוב ביותר שקרה לה".

בתוך כך מפרסמת היום רשת CNN כי אחוזי התמיכה במיליארדר רק עולים. מסקר של הרשת עולה ש-4 מכל 10 מצביעים רפובליקנים תומכים בטראמפ, ויותר משני שליש מהרפובליקנים סבורים שהוא כנראה יקבל את מועמדות המפלגה. טראמפ מצליח להשיג לראשונה, על פי הסקרים, יותר מ-40% תמיכה - כשבסקר הוא קיבל 41%.