החוק שמסעיר את דנמרק: חפצי מהגרים יוחרמו לצורך מימון שהותם במדינה

הפרלמנט במדינה הסקנדינבית אישר את החוק שקובע שהשלטונות יוכלו להחרים חפצים וציוד אישי של מהגרים שהגיעו לשטחה, לצורך מימון הוצאות השהייה שלהם. כל משפחה תורשה להחזיק בציוד בשווי של כ-1,300 יורו, ציוד בעל ערך סנטימנטלי לא יוחרם

מהגרים בדנמרק. ארכיון (רויטרס)

החוק שמסעיר את דנמרק: הצעת חוק שנויה במחלוקת הקובעת כי המדינה תוכל להחרים חפצים של מהגרים על מנת לממן את שהותם בה, עברה היום (שלישי) בפרלמנט הדני. מדובר בהצעת חוק שחוללה סערה - וזכתה לביקורת חריפה מצד האיחוד האירופי, האו"ם וארגוני זכויות אדם במדינה, שנחשבת ליברלית ופתוחה למדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החוק קובע כי כל משפחה של מהגרים שמגיעה לדנמרק, תורשה להחזיק ברשותה ציוד בשווי שלא עולה על 10,000 קרונות דניות (כ-1,340 יורו) - זאת לאחר שהכוונה המקורית של חברי הפרלמנט שחוקקו אותו הייתה להגביל את שווי החפצים שיישאר בידי המהגרים לסכום של 3,000 קרונות בלבד (כ-400 יורו).

הכספים שיוחרמו ישמשו, כאמור, למימון שהותם במדינה הסקנדינבית - ובהצעת החוק מצוין שחפצים בעלי ערך סנטימנטלי כמו טבעות נישואין, לא יוחרמו ויישארו בידיהם של המהגרים. בנוסף לחוק שחולל שערורייה, חברי פרלמנט בדנמרק תמכו גם בתכניות לעכב איחודי משפחות של מהגרים.