טראמפ שובר שיאי תמיכה בארה"ב

המיליארדר השנוי במחלוקת מסמן ניצחון ושובר את גבול 40% התמיכה, בדרך למועמדות מטעם המפלגה הרפובליקנית לנשיאות: על פי סקר שנערך ברשת CNN, טראמפ משאיר מאחור את שאר המועמדים של המפלגה הרפובליקנית, שבוע לפני הפתיחה הרשמית של הליך הבחירות המוקדמות

המרוץ לנשיאות ארה"ב מתחמם - והמועמד הפרובוקטיבי מתקדם: המיליארדר דונלד טראמפ שובר שיאים חדשים בהתמודדות בתוך המפלגה הרפובליקנית לקראת הבחירות לנשיאות שייערכו בסוף השנה. מסקר של רשת CNN שמתפרסם היום (שלישי) עולה ש-4 מכל 10 מצביעים רפובליקנים תומכים במיליארדר, ויותר משני שליש מהרפובליקנים סבורים שהוא כנראה יקבל את מועמדות המפלגה. בכך, טראמפ מציין ניצחון במסע שהחל בהתמודדות עם הרבה מאוד סימני שאלה וציניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טראמפ מצליח להשיג לראשונה, על פי הסקרים, יותר מ-40% תמיכה - כשבסקר הוא קיבל 41%. אלו אחוזי תמיכה כפולים לעומת המתחרה הקרוב ביותר אליו - הסנאטור מטקסס טד קרוז, שקיבל 19% תמיכה. אף מועמד אחר לא מצליח לקבל אחוזי תמיכה דו ספרתיים, כולל מרקו רוביו (8%), בן קרסון (6%) או מושל פלורידה ממשפחת בוש, ג'ב המדשדש.

טראמפ מוביל גם בתוך רוב קבוצות האוכלוסיה השונות - יותר נשים תומכות בו על פני האחרים, יותר גברים, יותר צעירים ומבוגרים מכל מועמד אחר. הוא מפסיד רק בין "הקבוצה המשכילה" - בוגרי מכללות. גם בשאלות העוסקטת בהתמודדות עם הבעיות, נראה שעל פי המצביעים הרפובליקנים טראמפ הוא האיש שיכול להתמודד עם האתגרים הכלכליים בצורה הטובה ביותר כמו בסוגיית המהגרים. בנושא מדיניות החוץ, טראמפ מקבל את ה"ניקוד" הנמוך יותר מהבוחרים. הסקר נערך בין 1,002 מבוגרים, שנשאלו על עמדותיהם לאחר ששרה פיילין הודיעה על תמיכה בו.

בצידה השני של המערכת הפוליטית האמריקנית- המפלגה הדמוקרטית, ערכה פגישה עם מצביעים לקראת הבחירות המקדימות בשבוע הבא באייווה, הפתיחה הרשמית של תהליך בחירת המועמדים של המפלגות. הילארי קלינטון וברני סנדרס תקפו אחד את השני, אבל מי שסיפק את הכותרת מהאירוע הוא דווקא הנשיא המכהן שאמר אתמול כי לסנדרס אין סיכוי אמיתי להגיע לבית הלבן ולכן הוא מועמד שיכול להגיד מה שהוא רוצה.