צפו: מתקפת השיעולים של הילרי

רגע לפני הפריימריז באייווה, נאמה המועמדת הדמוקרטית המובילה בפני הפדרציה היהודית במדינה, כשלפתע החלה להשתעל בלי הפסקה. לאחר כדקה הצליחה לחזור לנאומה, אולם יש מי שטוענים כי מדובר בעדות נוספת לבריאותה הרופפת. זאת, לאחר שב-2012 עברה זעזוע מוח בעקבותיו היא עדיין נוטלת תרופות באופן קבוע

מועמדת המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב הילרי קלינטון עלתה לנאום אמש (שני) בפני הפדרציה היהודית באייווה, כשלפתע החלה להשתעל ולא הצליחה להפסיק במשך כדקה. כלי תקשורת בארצות הברית מעלים תהיות לגבי מצבה הבריאותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קלינטון, הנחשבת למועמדת הדמוקרטית המובילה לנשיאות, עדיין נוטלת מדללי דם וכדורים נוספים בעקבות זעזוע מוח ממנו סבלה ב-2012. כמו כן היא סובלת מתת פעילות של בלוטת התריס - דבר העלול להשפיע לרעה על רמות האנרגיה שלה.

לדברי העיתונאי אד קליין, שכתב על קלינטון ספר רב-מכר, הפוליטיקאית סובלת מכאבי ראש חריפים, תשישות, חוסר יכולת להירדם ורעד בידיים. לדבריו, היא מלווה ברופא אישי במסע הקמפיין בכדי למנוע מצב בו תתעלף בפומבי - דבר העלול לפגוע בתדמיתה כמועמדת חזקה. עוד הוסיף קליין כי עוזרת של קלינטון הודתה כי היא "מבולבלת" בקלות, ומשכך משתדלת לנמנם ולקחת הפסקות תכופות במהלך יומה.

הפער הולך ומצטמצם. קלינטון וסאנדרס (רויטרס)

סקר של רשת CNN שהתפרסם אתמול חושף כי קלינטון היא עדיין המועמדת המובילה בקרב מפלגתה, כש-52% מהדמוקרטים בארצות הברית מביעים בה תמיכה, לעומת 38% התומכים בברני סאנדרס ו-2% בלבד שיצביעו למרטין או'מאלי. עם זאת, הפער בינה לבין סאנדרס, המועמד הסוציאל-דמוקרטי, הולך ומצטמצם.

לפי הסקר, קלינטון זוכה לתמיכה חזקה במיוחד בקרב נשים, מיעוטים ודמוקרטים מעל לגיל 50, בעוד שסאנדרס מוביל בקרב גברים, לבנים, עצמאים הנוטים לכיוון הדמוקרטי וצעירים. היתרון של סאנדרס מובהק במיוחד בקרב העצמאים והצעירים, כאשר בקרב הגברים והלבנים היתרון שלו זעום לעומת קלינטון.