התמיכה הטעימה של ברני סאנדרס

המתמודד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית זכה להצהרת תמיכה טעימה במיוחד: אחד ממייסדי חברת הגלידות המצליחה בן אנד ג'ריז הכריז על טעם חדש, "הכמיהה של ברני": גלידת מנטה המכוסה בדיסקית שוקולד, "שמייצגת את האחוז העליון שגרף את ההון הרב מאז המשבר הכלכלי". הצעת ההגשה: לרסק את הדיסקית ולערבב עם הגלידה שמתחתיה

גלידה פוליטית (יח"צ)

תומכיו של המתמודד הדמוקרטי לנשיאות ברני סאנדרס יוכלו מעתה להביע את תמיכתם בדרך טעימה במיוחד: אכילת גלידה על שמו של חברת בן אנד ג'ריז. הגלידה - גלידת מנטה שבראשה דיסקית משוקולד - זכתה לשם הקליט "Bernie's yearning", ובעברית: "הכמיהה של ברני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין דבר שניתן לעצור פחות מטעם שזמנו סוף סוף הגיע", כתב אחד ממייסדי החברה, בן כהן, בחשבונותיו ברשתות החברתיות, בצירוף ההאשטאג של הקמפיין של סאנדרס, #feelthebern. לדבריו, "דיסקית השוקולד מייצגת את רווחי הענק שגרף האחוז העליון מאז סוף המשבר הכלכלי - ומתחתיה, שאר הציבור". הצעת ההגשה המופיעה על גבי הקופסה: לשבור את הדיסקית ולערבב אותה יחד עם הגלידה שמתחתיה.

בן אנד ג'ריז, השייכת כיום לתאגיד יוניליבר, ממוקמת במדינת ורמונט - המדינה אותה מייצג סאנדרס בסנאט האמריקני. עם זאת, כהן השיק את הטעם המיוחד תחת המיתוג הייחודי שלו בחברה, והבהיר כי לא מדובר בתמיכה רשמית של החברה במתמודד. הוא ייצר רק 40 קופסאות של הטעם החדש, ושלח 25 מהן לקמפיין של סאנדרס. 15 הקופסאות הנותרות יחולקו לזוכים בהגרלה באתר החברה.

סאנדרס וקלינטון, ארכיון (רויטרס)

ההכרזה על הטעם החדש היכתה גלים בטוויטר, שם הגלידה הפכה לאחד הנושאים המדוברים ביותר - כשהיא זוכה לתגובות מעורבות. גולש אחד צייץ: "עכשיו לא רק שאפשר להרגיש את הבערה - אפשר לטעום אותה". ואילו אחר עקץ בציוץ משלו: "גלידת הכמיהה של ברני: 1. צריך לחכות בתורים ארוכים כדי לקבל. 2. כמות מוגבלת מאוד. 3. במחיר יקר. בקיצור, כמו ביטוח הבריאות שלו".

סאנדרס יתמודד מול הילרי קלינטון בפריימריז הראשונים במדינת אייווה בעוד כשבוע. קלינטון עדיין נחשבת למועמדת המובילה, אולם הסקרים מעידים כי הפער ביניהם מצטמצם וסאנדרס זוכה לתמיכה רבה ומפתיעה בקרב דמוקרטים רבים. סקר CNN עדכני חושף כי סאנדרס זוכה לתמיכתם של 38% מהדמוקרטים, לעומת 52% שיצביעו לקלינטון, וזוכה בעיקר לתמיכתם של צעירים ועצמאיים הנוטים לכיוון דמוקרטי.