מטר שלג בארה"ב, עוצר בניו יורק

סופת השלגים משתקת את החוף המזרחי ושוברת שיאים. 19 בני אדם נהרגו, עשרות אלפים בלי חשמל ומיליונים נצורים בבתים. צפו בישראלים מדווחים מלב הסערה: "לא בכל יום רואים שלג כזה, המכוניות פשוט נעלמו"

השלג בארה"ב ממשיך להיערם ולשתק אזורים שלמים בחוף המזרחי: בניו יורק נמדדו היום (ראשון) קרוב ל-70 סנטימטרים של שלג - לא רחוק מהשיא העירוני שנקבע לפני תשע שנים, ובמדינת מערב וירג'יניה נמדד שלג בגובה מטר. הסופה האדירה גבתה את חיים של 19 בני אדם לפחות שנהרגו בתאונות, עשרות אלפים נותרו בלי חשמל ואלפי טיסות בוטלו. למרות תנאי מזג האוויר הקשים, הישראלים שחיים בארה"ב משתדלים לשמור על אופטימיות ולחגוג עם הפתיתים הלבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסופה "ג'ונאס" גרמה לעצירת התנועה בעורקי תחבורה מרכזיים: הטיסות בוושינגטון הופסקו עד יום שני לפחות, הטיסות בניו יורק צומצמו ליממה הקרובה והרכבת התחתית בעיר ניו יורק נעצרה זמנית. הצפות חריגות נרשמו בניו ג'רזי ובדלאוור, ומצב החירום שהוכרז אתמול ב-11 מדינות נותר בעינו.

מושל מדינת ניו יורק אנדרו קומו אסר על כניסת כלי רכב פרטיים לחלקים מהעיר ניו יורק בשל חשש מתנאי הדרכים והנחה את התושבים להימנע מנסיעה שלא לצרכי חירום. עצירת התנועה, בשילוב סגירת רוב בתי העסק, יוצרת תחושה של עוצר.

ראש העיר ניו יורק, ביל דה בלזיו, הזהיר אתמול את תושביו כי הסופה צפויה להיות אחת מחמש הסופות החמורות בהיסטוריה של ניו יורק: "אם אתם מסתובבים ברחובות, תיכנסו מיד לבתים". הוא קרא לתיאטראות בברודווי ולבתי העסק לסגור מיד את שעריהם בשל החשש מעוצמת הסופה והכבישים המסוכנים: "זה הזמן לעסקים להיסגר ולשחרר את עובדיהם הביתה", אמר ראש העיר.

קרוב ל-70 ס"מ שלג בניו יורק (רויטרס)

ישראלים השוהים באזורים שונים במזרח ארצות הברית דיווחו לחדשות 2 Online כי חנויות המזון התרוקנו במהירות כבר באמצע השבוע שעבר, והאספקה טרם חודשה במלואה.

יונתן וינשטיין, המתגורר בניו יורק, תיעד את הנעשה ברחובות מנהטן אמש וכינה את הסופה "חג מולד מאוחר". הוא סיפר כי התושבים שמחים בחלקם: "הכול בחוץ לבן לבן לבן, מכוניות לא ממש יכולות לזוז".

"אסור לנסוע, חוץ מרכבי חירום" (רויטרס)

גבי חסון המתגורר בלונג איילנד בניו יורק סיפר: "אנחנו בשיא הסופה, אבל הילדים משחקים ונהנים כי סך הכול החורף התחיל מאוחר ולא ירד שלג מתחילת ינואר. כל טוב וד"ש לישראל".

גבי וולקר יצא עם מצלמתו מהבית ותיעד את רחובות מנהטן הקפואים: "המכוניות מכוסות שלג, השלג מגיע בערך לגובה הברך שלי והוא יורד חזק. יש אנשים ברחובות אבל מכוניות כבר אין, אסור לנסוע ברחוב חוץ מרכבי חירום". על כמות המשקעים הנדיבה אמר: "זה הכי הרבה שראיתי בשלוש וחצי שנים. לא בכל יום רואים כזה שלג, אפילו בניו יורק".

לדבריו, בניו יורק סיפרו כי מדובר באחת הסערות הגדולות בתולדות העיר: "בדיוק דיברנו על זה שהחורף לא היה קשה מדי עד עכשיו, אז קיבלנו חורף. אנשים ממשיכים לעבוד, לפנות את הכניסות לבתים".