"גם אם אירה במישהו בשדרה ה-5 עדיין יצביעו לי"

דונלד טראמפ ממשיך לעבוד: המיליארדר האמריקני, המועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית, לא מתעייף וממשיך לספק כותרות ואמירות שערורייתיות. בנאום שנשא בפני תומכיו באייווה אמר טראמפ כי התמיכה בו כה רבה עד שגם אם יבחר לירות במישהו בשדרה החמישית בניו יורק, עדיין יצביעו עבורו

ממשיך להסתבך - ולהוביל: המועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית בארה"ב, דונלד טראמפ, ממשיך לספק כותרות שנויות במחלוקת, שגורמות לו מצד אחד להפוך למועמד המוביל במפלגה, אך גם להגדיל את מספר מתנגדיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טראמפ הופיע אתמול (שבת) במדינת אייווה בפני קהל בוחרי המפלגה, ואמר במהלך נאומו כי מאחוריו קהל מצביעים כה נאמן עד שיוכל "לעמוד באמצע השדרה החמישית בניו יורק ולירות במישהו, ועדיין לא אאבד תומכים. זה מדהים".

הביטחון העצמי המעט מופרז והסקרים המפרגנים מנבאים לו זכייה בבחירות לראשות המפלגה, והסקרים האחרונים מדגימים כי אחוזי התמיכה בו לא יורדים על אף סקנדלים ושערוריות שמעורר המועמד השנוי במחלוקת. עם זאת, הדיווחים שפורסמו לפיהם ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג שוקל להתמודד כמועמד עצמאי עלולים לפגוע בסיכוייו.

ביום רביעי האחרון זכה טראמפ לעוד חיזוק בדרך למועמדות, כששרה פיילין, לשעבר מושלת אלסקה והמתמודדת לתפקיד סגנית נשיא ארה"ב ב-2008, הודיעה כי היא תומכת בו במירוץ. "לטראמפ יש את הכוח לבעוט בתחת של דאע"ש", אמרה בעידון אופייני בעצרת תמיכה של טראמפ שנערכה באייווה, "הוא לא יתנצל בשמה של אמריקה".

"טראמפ לא מחויב לאף אחד, רק לנו האזרחים, הוא יכול להפוך שוב את אמריקה לגדולה", אמרה לקול תשואות ההמון. פיילין אומנם פרשה מהפוליטיקה לאחר שהפסידה ביחד עם מקיין במרוץ מול אובמה וביידן ב-2008, אך היא נותרה קול שמרני ומשפיע מאוד במפלגה הרפובליקנית וטראמפ אמר כי הוא גאה לזכות בתמיכתה.

"לפיילין יש רקורד מוכח במאבק נגד הפלות ובצמצום הוצאות הממשלה והיא תסייע לעסקים הקטנים לשוב ולשגשג", אמר טראמפ. הזיווג בין השניים מעט מפתיע לאור העובדה שטראמפ תקף במילים חריפות את מקיין, שבחר בפיילין בזמנו למועמדת לסגנית הנשיא - וטען כי הוא מעדיף "גיבורים שלא נופלים בשבי". בין שלל הסיקורים על התמיכה של פיילין, כלי התקשורת בארצות הברית השתעשעו בדיווחים על כך ששעות בלבד לאחר נאום התמיכה שלה בטראמפ - משטרת אלסקה עצרה את בנה בחשד שתקף אישה כשהיה שיכור.