"הסופה הכי קיצונית שזכורה לנו, אגרנו מזון"

ישראלים שמתגוררים בחוף המזרחי של ארה"ב מתארים סופת שלגים שלא ראו מעולם. הם מספרים על חנויות ריקות, על כבישים חסומים ועל קושי ללכת ברחובות. אבל יש גם כאלה שמתסכלים על חצי הכוס המלאה וכבר מתכננים ללכת להחליק על השלג. צפו בדיווחים מהשלג הכבד

בישראל חיכו לפתיתי השלג שהחלו לרדת אמש (שבת), אך ישנם ישראלים שכבר נמצאים בתוך הסערה הגדולה ובשלג הכבד - בארה"ב. מוושינגטון ומניו יורק, הם מתעדים את עצמם ומספרים לחדשות 2 Online איך מתמודדים עם הסופה הקשה שמשתקת את החוף המזרחי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התחלנו להתכונן כבר ביום רביעי", מספרת סהר מלכה, שליחת הסוכנות היהודית בוושינגטון. "הלכנו לחמישה סופרים לקנות מצרכים בסיסיים, שיהיה בבית למקרה שנתקע ליותר מכמה ימים, אבל כבר שהלכנו לא היה כלום בסופרים. המדפים ריקים, נראה כאילו בזזו את המקום", היא מתארת.

אורי כהן המתגורר כבר שנתיים בניו יורק, טוען כי מדובר בסופה הכי קיצונית שראה בחייו. "יש בחוץ סופה הזויה ונותרתי ללא מזון, אז בלית ברירה אני אוכל צנימים ושותה מים. הזמנתי מהסופר אוכל, חשבתי שאני אתחכם ואזמין משלוח הביתה, אבל הוא הבריז לי. אני פותח חלון רק לרגע ומגלה שהעצים הפכו לאנשי שלג. אי אפשר לצאת מהבית, אז אנחנו נשארים בבית בדירות של ניו יורק, מבסוטים ומסתכלים מהחלון".

רחובות לבנים (חגי פיפקו)


גם יובל גרבש שמתגורר בעיר מסכים כי מדובר בסופה יוצאת דופן. "אני כאן שש שנים וזו הסופה הכי קיצונית שאני זוכר. קשה ללכת ברחוב אז אנשים אוגרים לפני כן. אני קניתי סנדוויצ'ים מראש, הצטיידתי בהרבה בקבוקי מים, הרבה אוכל מוכן וחטיפים".

"אני במנהטן, מינוס 2 מעלות שמרגיש כמו מינוס 13 מעלות", הוא מוסיף. "הרוח פה חזקה בהחלט ובכבישים מסוכן לנסוע".

סקי בנסטרל פארק (רויטרס)

למרות התחזיות, לא כולם מודאגים מהסופה. "בינתיים די כיף", מספרת דניאל פליקר שליחת תנועת הצופים בוושינגטון. "אנחנו כבר 24 שעות בדירה, בינתיים יש חימום וחשמל והעיר פחות או יותר סגורה, כל הדברים נסגרו כבר אתמול בצהריים, לפני תחילת הסופה. אבל בינתיים העיר מתפקדת ואנשים די בסדר".

גם הבירה קפאה (רויטרס)

הילה שגב שמתגוררת בוושינגטון, מספרת ששגרת החיים נמשכת. "יש המון שלג, ומזג אוויר גורם להישאר בבית אבל בגדול שגרת החיים נמשכת, אנשים הולכים ברחובות ויש מדי פעם מכוניות נוסעות בכביש". הילה אומרת שיש אנשים שמתכננים לנצל את יתרונות הסופה. "אנשים מתכננים ליהנות מסופת השלגים, להחליק בשלג, לעשות מסיבות אוזניות כי כרגע השביתו כמעט את כל מוסדות הלימוד בעיר".