הסופה מכה בארה"ב: "תישארו בבתים"

20 מדינות בחוף המזרחי נאלצות להתמודד עם סופת השלגים שמאיימת על כ-85 מיליון אמריקנים וכבר גבתה קורבנות. ראש העיר ניו יורק הזהיר את התושבים שזו צפויה להיות אחת מ-5 הסופות החמורות שידעה העיר: "סכנה גדולה"

סופת השלגים "ג'ונאס" הכתה בחוף המזרחי בארה"ב ומאיימת על 85 מיליון אמריקנים ביותר מעשר מדינות. עשרה בני אדם כבר נהרגו כתוצאה מתנאי מזג האוויר הקשים, קרוב ל-200 אלף מנותקים מזרם החשמל, אלפי טיסות בוטלו ומאות כלי רכב נתקעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש העיר ניו יורק ביל דה בלזיו הזהיר את תושביו כי הסופה צפויה להיות אחת מחמש הסופות החמורות בהיסטוריה של ניו יורק: "אם אתם מסתובבים ברחובות, תיכנסו מיד לבתים". הוא קרא לתיאטראות בברודווי ולבתי העסק לסגור מיד את שעריהם בשל החשש מעוצמת הסופה והכבישים המסוכנים: "זה הזמן לעסקים להיסגר ולשחרר את עובדיהם הביתה", אמר ראש העיר.

"אנשים חייבים לקחת מאוד ברצינות מה שקורה כאן ולהכיר בכך שיש סכנה גדולה והפרעות רבות שיקרו בגלל הסופה", אמר דה בלזיו לכתבים. "הסופה הזאת הולכת להוריד שלג שייערם ליותר מ-30 סנטימטר".

הכל לבן בסנטרל פארק (רויטרס)

כ-80 אלף לקוחות רק בניו ג'רסי מנותקים מחשמל ומושל המדינה כריס כריסטי מעריך כי המספר הזה רק יעלה כתוצאה מהשילוב של רטיבות שלג כבד ורוחות חזקות. הוא אמר כי כמה אזורים בדרום ניו ג'רסי סובלים מהצפות ברחובות.

וושינגטון התכסתה שלג (רויטרס)

על פי התחזיות, השלג צפוי להיערם לגובה של 60 ואולי אף יותר במהלך הסופה שמוגדרת על ידי מטאורולוגים בארה"ב כקשה ביותר מזה כמה עשורים. 9,290 טיסות כבר בוטלו ברחבי ארה"ב מאז אתמול ו-160 אלף תושבים מנותקים מחשמל בכ-13 מדינות, מרביתם בצפון ובדרום קרוליינה.

ראשת עיריית וושינגטון מוריאל בווסר כינסה מסיבת עיתונאים בה הזהירה כי לסופה "השלכות של חיים ומוות", ואמרה כי בנוסף לשלג צפוייות רוחות עזות שעשויות להגיע ל-95 קילומטר לשעה. "עלינו לפעול בשיתוף פעולה עירוני, לתפוס מחסה ולהתרחק מהכבישים", פנתה לתושבים.