ביידן: מוכנים לפתרון צבאי בסוריה

בעוד הקואליציה בראשות ארה"ב ממשיכה במתקפות האוויריות נגד דאע"ש, הבהיר סגן הנשיא כי במידה ולא יתאפשר פתרון פוליטי למשבר בסוריה, ארה"ב וטורקיה יהיו מוכנות לנקוט בפעולה צבאית נגד דאע"ש. ביידן נפגש עם ראש ממשלת טורקיה ודן עמו על מאבקם במורדים הכורדים. הוא אמר כי לאנקרה הזכות להגן על עצמה

נערכים לכל תרחיש, ביידן (חדשות 2)

סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר היום (שבת) כי ארצו ביחד עם טורקיה מוכנות לנקוט בפעולה צבאית בסוריה, אם המאמצים הדיפלומטיים להשגת פתרון שיביא לסיום המלחמה העקובה מדם במדינה ייכשלו. את הדברים אמר ביידן בתום פגישה עם ראש ממשלת טורקיה אחמט דבוטאולו, במהלכה דנו השניים במתיחות במזרח התיכון ובהמשך המאבק בארגון הטרור דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו מבינים כי מוטב לנקוט בפתרון פוליטי אך אנו מוכנים, במידה והדבר לא יתאפשר, לנקוט בפתרון צבאי ולחסל את דאע"ש בסוריה", אמר ביידן במסיבת עיתונאים.

שינוי בדפוס הפעולה נגד דאע"ש? (רויטרס)

סגן נשיא ארה"ב הוסיף כי דן עם ראש ממשלת טורקיה דבוטאולו כיצד יוכלו שתי המדינות לסייע למורדים בסוריה שנלחמים נגד צבא אסד.

"וושינגטון מכירה בכך שפעילי המחתרת הכורדית שפועלים בטורקיה מהווים איום לממשל באנקרה לא פחות מדאע"ש ולאנקרה הזכות לעשות מה שנדרש כדי להגן על עצמה", הוסיף ביידן.