קנדה: 4 הרוגים באירוע ירי בתיכון

נעצר החשוד בירי בתיכון בקנדה שעל פי החשד גרם למותם של 4 בני אדם. חברת משפחה סיפרה כי הרג את שני אחיו ואז יצא למסע הירי בבית הספר. ראש העיריה דיווח: המורה שנהרגה היא ביתי בת ה-23. ראש ממשלת קנדה "זהו הסיוט הנורא ביתר של כל הורה"

לה לוש, קנדה. (רויטרס)

אירוע הירי בקנדה: מסתמן כי היורה שחשוד ברצח של ארבעה בני אדם ופציעתם של עשרות אחרים, באירוע הירי החמור ביותר בבית ספר קנדי זה כמה עשורים, ירה אתמול (שישי) בשני אחיו לפני שעזב את הבית ויצא למסע הרג בתיכון בעיירה המרוחקת לה לוש שבקנדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה מסרה כי החשוד נעצר לאחר שביצע את הירי. ראש העיר קווין ז'אנווייר סיפר כי ביתו בת ה-23, מורה בבית הספר, נורתה למוות. גורמים בכירים טרם מסרו פרטים על המניע לירי, ולא חשפו את שמו של החשוד או של יתר הקורבנות. "זהו הסיוט הנורא ביותר של כל הורה", אמר ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו.

אירועי ירי המוניים הם נדירים בקנדה, בה מונהגים חוקי נשק נוקשים יותר מאשר בארצות הברית. באירוע הנורא ביותר שידעה המדינה נרצחו 14 סטודנטים באוניברסיטה בשנת 1989.

חברת משפחה של החשוד סיפרה כי לאחר שירה בשני אחיו, חזר לבית הספר וירה במורה ובתלמידה, ארבעתם נהרגו. "אני מכירה את המשפחה, אמא שלו הייתה בעבודה, והסבא יצא לעשות קניות כשהכל התרחש", סיפרה.

תלמיד בית הספר סיפר כי שמע מספר יריות, "רצתי החוצה מבית הספר, היו הרבה צעקות, שמעתי כ-6 יריות לפני שנמלטתי", שיחזר.