אסון לחופי יוון: 44 מהגרים טבעו

טרגדיה נוספת בדרך לאירופה: סירות ובהן עשרות מבקשי מקלט, בהם 20 ילדים, התהפכו בדרכן מטורקיה ליוון. רוב ההרוגים: אזרחים סורים שנמלטו מאימת דאע"ש. גורם במשמר החוף: החיפוש אחר ניצולים נוספים נמשך

זרם המהגרים לאירופה נמשך, וגם האסונות בדרך למערב: לפחות 44 מהגרים, בהם 20 ילדים, טבעו היום (שישי) למוות מול חופי יוון לאחר ששלוש סירות שקעו למצולות. לדברי גורם במשמר החוף היווני, המהגרים שטו על ספינות עץ רעועות, וטרם ידוע כמה אנשים היו עליהן לפני הטביעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הגורם, נמשכים החיפושים אחר גופות וניצולים נוספים מהאסון מול חופי האי קאלולימנוס, בהם משתתפים כלי שיט של המשמר כמו גם מסוקים, צוללנים וכלי חילוץ נוספים. עוד הוסיף כי טרם ברור מדוע הספינות טבעו.

17 מהטובעים - ילדים (רויטרס)

ממשמר החופים ביוון ובטורקיה נמסר שרוב הנוסעים שהיו על כלי השייט הם פליטים מסוריה. למרבה הצער, זו אינה הפעם הראשונה בה מהגרים טובעים בדרכם ליוון: המהגרים, רובם המכריע מסוריה, מגיעים ליוון דרך טורקיה, ומקווים להמשיך משם למדינות נוספות באירופה על מנת לפתוח בחיים חדשים. עם זאת, רבים מהם עושים את הדרך ליוון על ספינות רעועות ועמוסות - דבר המוביל לא פעם להתהפכותן ולתוצאות טרגיות.

מתחילת משבר הפליטים ניסו כמיליון להגיע ל (רויטרס)

במסיבת עיתונאים עם קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הצהיר ראש ממשלת טורקיה אהמט דבוטולו כי ארצו תמשיך במדיניות "הדלת הפתוחה" כלפי הפליטים. דבוטולו, שבארצו שוהים כיום כ-2.2 פליטים סוריים, הבטיח גם לעשות מאמצים לבלום את ההגירה הבלתי חוקית לאירופה.

הצי הגרמני הודיע לאחרונה כי מאז תחילת משבר הפליטים, בחודש מאי 2015, אנשיו משו ממי הים התיכון יותר מעשרת אלפים מהגרים, מהם כ-500 בערב חג המולד. על פי נתוני האיחוד האירופי, כמיליון מהגרים ופליטים ניסו להגיע לאירופה - רובם דרך הים - ב-2015. לפחות 3,771 מהם מתו במהלך המסע בשנה החולפת, רבים מהם בנתיב בין טורקיה ליוון.