אירן: "ארה"ב שילמה כופר בסך 1.7 מיליארד ד' עבור שחרור השבויים האמריקנים"

מפקד בכיר במשמרות המהפכה חושף כי ארה"ב שילמה 1.7 מיליארד דולר עבור שחרור 5 האזרחים האמריקנים בסוף השבוע האחרון. "העסקה מוכיחה שאמריקה מבינה רק כוח", אמר הגנרל מוחמד רזה נקדי

שולם כופר? קרי וזריף בווינה (רויטרס)

"ארצות הברית שילמה לאירן כופר בסך 1.7 מילארד דולר בתמורה לשחרור חמשת השבויים האמריקנים" - כך טען מפקד בכיר במשמרות המהפכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הבכיר, הגנרל מוחמד רזה נקדי, לתשלום לא היה כל קשר להסכם הגרעין עם אירן, שהגיע לשלביו הסופיים בסוף השבוע האחרון. הוא ציין כי מדובר בין היתר ב-400 מיליון דולר בקרנות שהוקפאו ע"י ארה"ב בשנות ה-80 והופשרו כעת.

"הפשרת הכספים האירניים המסתכמים ב-1.7 מיליארד דולר מוכיחה כי ארה"ב אינה מבינה דבר מלבד כוח", ציין נקדי. "הכסף הועבר בתמורה לשחרור האסירים ואין לו כל קשר להסרת הסנקציות".

בשבת האחרונה שחררה אירן את חמשת השבויים האמריקנים, בהם עיתונאי ה"וושינגטון פוסט" ג'ייסון רזיאן - שהואשם בריגול. במקביל שוחררו ממאסר שבעה אזרחים אירנים ע"י ארה"ב.

בחודש נובמבר האחרון נידון רזיאן, ראש הלשכה של ה"וושינגטון פוסט" באירן, לתקופת מאסר במדינה. הוא הואשם בחודש מאי בריגול ותעמולה נגד המשטר. בגזר הדין, לעומת זאת, לא פורטו סעיפי האישום נגדו.