"יותר מחצי מיליון פליטים לא במעקב"

על רקע הזעם הגובר נגד מדיניות "הדלת הפתוחה" של הקנצלרית מרקל, חושף ה"דיילי מייל" כי הרשויות איבדו את המעקב אחרי יותר מ-600 אלף מבקשי מקלט בגרמניה. משרד הפנים הגרמני: "ייתכן שהגיעו לכל רחבי אירופה"

"העיכוב גרם למצב". ארכיון (רויטרס)

יותר מחצי מיליון מבקשי מקלט שהיו אמורים להיכנס לגרמניה במסגרת מדיניות "הדלת הפתוחה" של הקנצלרית מרקל נמצאים כבר ביבשת אירופה, אך מיקומם אינו ידוע לרשויות – כך חשף ה"דיילי מייל" הבריטי. הדיווחים האלה מגיעים שלושה חודשים בלבד אחרי מתקפת הטרור חסרת התקדים בצרפת, שחשפה את הליקויים של הרשויות באירופה במעקב אחר מהגרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, בגרמניה התקבלו 1.1 מיליון בקשות של פליטים להיכנס למדינה עד סוף השנה האחרונה, אך שמותיהם של 600 אלף מהגרים בלבד נמצאים ברישומים. דובר משרד הפנים הגרמני הודה כי העיכוב בטיפול באישורים של מבקשי המקלט גרם למצב.

לדברי הדובר, הראלד ניימאנס, ייתכן שחלק מהפליטים הגיעו לגרמניה אך לא בחרו להישאר בה. לטענתו של ניימאנס, ישנה אפשרות שאותם פליטים עברו למדינות אחרות באירופה, אך הרשויות אינן יודעות היכן הם נמצאים.

בגרמניה מעלים אפשרויות נוספות לתעלומה: ייתכן שכל מבקש מקלט הגיש מספר בקשות למשרד הפנים על מנת להגדיל את סיכוייו להיקלט בעיר אליה הוא חפץ להגיע.