שר ההגנה הצרפתי: "כוחות המערב חיסלו 22 אלף ג'יהאדיסטים מאז 2014"

מאז תחילת המתקפה המערבית על דאע"ש ספג ארגון הטרור מכות קשות וכעת שר ההגנה הצרפתי מתאר את ממדי ההרס. לטענתו התקיפות מן האוויר של כוחות הקואליציה גבו מחיר כבד מאוד מהארגון בתוך שנה וחצי, ופגעו משמעותית בסדרי הכוחות שלו. נקודות המפנה: הפלת המטוס הרוסי בסיני והפיגועים בפריז

22 אלף ג'יהאדיסטים נהרגו בתקיפות המערב (רויטרס)

"כוחות הקואליציה של המערב חיסלו 22 אלף ג'יהאדיסטים מאז אמצע שנת 2014", כך הצהיר היום (חמישי) שר ההגנה הצרפתי ז'אן-איב לה דריאן. בדבריו התייחס הצרפתי בעיקר לאנשי ארגון דאע"ש, שחוסלו על אדמת עירק וסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בראיון שהעניק לה דריאן לרשת הטלוויזיה הצרפתית הוא הקפיד לסייג את הנתון ולומר שמדובר בהערכה בלבד. "מתחילת המבצע בעירק וסוריה, זה פחות או יותר מספר ההרוגים" טען.

באמצע שנת 2014 החלה הקואליציה המערבית נגד דאע"ש במסע תקיפות מהאוויר. חילות האוויר של ארה"ב ובריטניה הובילו את המתקפות ואליהם הצטרפו צרפת, גרמניה ומדיניות מערביות אחרות.

נקודת המפנה: הפיגועים בפריז (רויטרס)

אחת התפניות המשמעותיות בלחימה נגד ארגון הטרור הייתה הצטרפות רוסיה למערכה, לאחר הפלת המטוס הרוסי על ידי דאע"ש בסיני בחודש אוקטובר האחרון. מפנה נוסף הגיע כחודש לאחר מכן, בעקבות שרשרת הפיגועים בפריז - אז החליטה צרפת להגביר את התקיפות.

הגברת התקיפות והפגיעות באנשי דאע"ש הביאו את שר החוץ האמריקני ג'ון קרי להציג תחזית אופטימית לגבי המשך המלחמה בארגון. "אני מאמין שעד סוף שנת 2016 אנחנו נראה את דאע"ש מוכה קשות ובעל יכולות מועטות", אמר האמריקני בעת כינוס הפורום הכלכלי בעיר דאבוס שבשוויץ.