פני הרוע: זהו "פריצל השוודי"

מרטין טרנבורג, הרופא שחטף, סימם ואנס אישה במשך שבוע, נחשף לראשונה לעיני הציבור כשהופיע השבוע בבית המשפט. עורך דינו של הנאשם: "הוא אדם אומלל שלא מתקבל בחברה, הוא פשוט רצה לחיות עם מישהו"

מרטין טרנבורג - "פריצל השוודי" בבית המשפ (טוויטר)

ימים ספורים אחרי פרסום מעלליו המזוויעים של הרופא שזכה לכינוי "פריצל השוודי", לאחר שכלא אישה בבונקר סודי שהכין בביתו, סימם ואנס אותה במשך שבוע, נחשף האיש לראשונה כשהתייצב בבית המשפט. מרטין טרנבורג הודה שתכנן להחזיק את הקורבן בבונקר במשך שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טרנבורג אנס את האישה בדירתה בשטוקהולם אחרי שסימם אותה באמצעות תותים מורעלים ואז לקח אותה ברכבו ונסע עמה לבית חווה מבודד בעיירה קריסטיאנסטאד בדרום שוודיה, מרחק של כ-350 קילומטר. שם, הוא תכנן להחזיקה בחדר קטן ואטום לרעש שבנה במיוחד ולהמשיך להתעלל בה.

בבית המשפט הוא הודה שתכנן להיות עם האישה בבונקר במשך שנים. למזלה, הרופא בן ה-38 התבלבל כשראה שחבריה של האישה דיווחו שהיא נעדרת ולקח אותה לתחנת משטרה, במטרה שתשקר ותגיד שהכל בסדר, תוך שהוא מאיים עליה.

דלת הבונקר בה הוסתרה ונאנסה האישה (רויטרס)

האישה, צעירה בשנות ה-30 לחייה, הצליחה לברוח מידיו לידי השוטרים וחשפה את מסכת ההתעלללות שעברה. כעת היא נאבקת להתגבר על הטראומה שחוותה. "היא נחושה לראות את האיש שחטף אותה מאחורי סורג ובריח", אמר עורך דינה ל"דיילי מייל" הבריטי. "היא נמצאת במצב רע מאוד ומאז החטיפה סובלת מהפרעות פוסט-טראומטיות שגרמו לה להלם".

עורך הדין סיפר כי תחילת ההליך המשפטי רק החמיר את הסימפטומים שלה: "היא מתקשה להירדם ויש לה סיוטים. זה מזכיר לה את הרגעים הקשים בבונקר, אבל היא נחושה בדעתה לעבור את התקופה הזו ולאחר מכן לנסות להמשיך בחייה".

על טרנבורג אמר הפרקליט: "הוא תכנן את החטיפה וכל מה שכלול בה לפרטי פרטים. זאת עבודה של שנים. למרות שהוא מאוד אינטליגנטי, אפשר לתהות איך הראש שלו עובד. חייב להיות משהו נוראי בתוך הראש שלו".

המסכות שנמצאו בדירה של טרנבורג (רויטרס)

עורכת דינו של טרנבורג, מארי שאוב, אמרה לעיתון Bild הגרמני כי "הוא אדם אומלל שלא מתקבל בחברה. הוא בנה את הנכס פשוט כי רצה לחיות עם מישהו".

טרנבורג הואשם בכך שבספטמבר האחרון סימם את האישה, כשהגיש לה תותים מהולים בשוקולד וסם מסוג "רוהיפנול" בביתה שבשטוקהולם ולאחר מכן חטף אותה, כלא ואנס. פרסום האירוע עורר הלם והשוואות לחוטפים ומתעללים אחרים בעולם דוגמת יוזף פריצל האוסטרי ואריאל קסטרו האמריקני.