צפו: דיקפריו נגד ראשי חברות האנרגיה

כוכב הקולנוע הגיע לפורום הכלכלי העולמי בדאבוס כדי לקבל פרס על מאבקו למען הסביבה וניצל את הבמה כדי לתקוף בחריפות את תעשיית האנרגיה, אותה האשים בהרס כדור הארץ. "אנחנו פשוט לא יכולים לאפשר לתאוות הבצע התאגידית בתעשיות הפחם, הנפט והגז לקבוע את עתיד האנושות", אמר

כוכב הקולנוע לאונרדו דיקפריו קיבל אמש (שלישי) פרס על מאבקו למען הסביבה, אירוע שנערך בשולי הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שווייץ. את הבמה המכובדת ניצל השחקן כדי לצאת במתקפה חריפה  נגד ראשי תעשיית האנרגיה העולמית ולמחות על תאוות הבצע שלהם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דיקפריו, שמועמד לזכות בפרס השחקן הטוב ביותר בטקס האוסקר הקרוב על משחקו בסרט "האיש שנולד מחדש", הגיע לדאבוס לקבל פרס מהפורום הכלכלי על תרומתו למאבק למען הסביבה. "אנחנו פשוט לא יכולים לאפשר לתאוות הבצע התאגידית בתעשיות הפחם, הנפט והגז לקבוע את עתיד האנושות", אמר השחקן בנאום התודה שלו.

"לחברות האלה יש אינטרסים כלכלים בשימור המערכות ההרסניות האלה, הם אלו שהכחישו ואפילו טייחו ראיות המעידות על שינויי האקלים", הוסיף לתקוף. "עד כאן. אתם יודעים טוב יותר, העולם יודע טוב יותר וההיסטוריה תטיל על כתפיהם את האשמה להרס הזה".

לדברי דיקפריו, הוא מכיר מקרוב את ההרס שנגרם בשל שינויי האקלים, לקרחונים שנמסים, לחקלאות ועוד. לטענתו, הפחם והנפט צריכים להישאר בבטן האדמה והאנושות צריכה להסתמך על אנרגיה חלופית: "האתגרים שניצבים בפנינו דורשים מכל אחד מאתנו לפעול. אנו חייבים את זה לעצמנו אבל חשוב יותר, אנו חייבים זאת לדור העתיד שסומך עלינו".