"זה האיש שיבעט בתחת של דאע"ש"

שרה פיילין, מהדמויות הצבעוניות יותר בפוליטיקה האמריקנית – מושלת אלסקה לשעבר והמתמודדת לתפקיד סגנית הנשיא ב-2008 – הכריזה באופן רשמי על תמיכה בדונלד טראמפ במרוץ לראשות המפלגה הרפובליקנית. "טראמפ יהפוך את אמריקה שוב לגדולה", אמרה בכנס תמיכה בטראמפ שנערך באייווה

עוד חיזוק בדרך למועמדות: שרה פיילין, לשעבר מושלת אלסקה והמתמודדת לתפקיד סגנית נשיא ארה"ב ב-2008, הודיעה כי היא תומכת בדונלד טראמפ במרוץ הרפובליקני לנשיאות. "לטראמפ יש את הכוח לבעוט בתחת של דאע"ש", אמרה בעידון אופייני בעצרת תמיכה של טראמפ שנערכה באייווה, "הוא לא יתנצל בשמה של אמריקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"טראמפ לא מחויב לאף אחד, רק לנו האזרחים, הוא יכול להפוך שוב את אמריקה לגדולה", אמרה לקול תשואות ההמון. פיילין אומנם פרשה מהפוליטיקה לאחר שהפסידה ביחד עם מקיין במרוץ מול אובמה וביידן ב-2008, אך היא נותרה קול שמרני ומשפיע מאוד במפלגה הרפובליקנית וטראמפ אמר כי הוא גאה לזכות בתמיכתה.

"לפיילין יש רקורד מוכח במאבק נגד הפלות ובצמצום הוצאות הממשלה והיא תסייע לעסקים הקטנים לשוב ולשגשג", אמר טראמפ. הזיווג בין השניים מעט מפתיע לאור העובדה שטראמפ תקף במילים חריפות את מקיין, שבחר בפיילין בזמנו למועמדת לסגנית הנשיא - וטען כי הוא מעדיף "גיבורים שלא נופלים בשבי".

לא ברור לחלוטין כמה טראמפ ירוויח מהתמיכה של פיילין, אבל אם יש מפסיד מרכזי מהמלך, הרי שמדובר בטד קרוז - מי שמסתמן כיריב העיקרי של טראמפ במפלגה הרפובליקנית. קרוז מתמודד מול טראמפ על תמיכת קולותיהם של אנשי "מסיבת התה" והביע תקווה לזכות בתמיכתה של פיילין, שזוכה להערכה רבה בתנועה. לאחר שהבין שהפסיד את תמיכתה צייץ קרוז בטוויטר: "לא משנה מה היא עושה ב-2016, תמיד אהיה מעריץ גדול שלה".

בין שלל הסיקורים על התמיכה של פיילין, כלי התקשורת בארצות הברית השתעשעו בדיווחים על כך ששעות בלבד לאחר נאום התמיכה שלה בטראמפ - משטרת אלסקה עצרה את בנה בחשד שתקף אישה כשהיה שיכור.