ההמצאה שתציל נוסעים ממטוס מתרסק

מהנדסי אווירונאוטיקה עובדים במשך שלוש השנים האחרונות על פיתוח מטוס בו יכולים הטייסים לנתק את סיפון הנוסעים מתא הטייס והכנפיים במקרה חירום. בעזרת מצנחים ענקיים מסוגל התא ובו נוסעי המטוס לנחות בשלום על הקרקע. כך זה יפעל

המטוס על סף התרסקות? יש פיתרון – מהנדסים פיתחו במשך שלוש השנים האחרונות מטוס שמסוגל לנתק את סיפון הנוסעים מתא הטייס והכנפיים במצב חירום כמו תקלה טכנית או חבלה מכוונת. מצנחי ענק מסייעים לחלק שהתנתק לנחות בשלום על הקרקע. הדמייה של פעולת המטוס הזה פורסמה היום (ראשון).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהדגמה הזאת ניתן לראות שישנם שלושה מצבים שדימו המהנדסים: התנתקות בזמן המראה, בזמן טיסה מאוזנת ובזמן נחיתה. לאחר הניתוק מתחיל החלק שמתנתק וכולל את סיפון הנוסעים ותא המטען לעשות את דרכו אל הקרקע, ובעזרת מצנחים וכריות אוויר הוא מבצע נחיתה רכה באופן יחסי.

"אפשר לשרוד התרסקות"

"זה אפשרי לשרוד התרסקות מטוס", אמר ולדימיר טאטרנקו, מהנדס האווירונאוטיקה שעומד מאחורי הפיתוח. "בעוד מומחים בכל העולם מנסים להפוך את המטוסים לבטוחים יותר, אין להם דרך לשלוט בגורם האנושי".

זוהי אינה ההמצאה הראשונה של טאטרנקו בתחום ההימלטות ממטוסים במצוקה. בשנה שעברה הוא חשף קפסולה שנועדה להציל נוסעים במטוס, כזו שתשתחרר בתוך שניות דרך זנב המטוס.