רופא סימם ואנס צעירה במשך שבוע

רופא משוודיה נאשם בכך שסימם צעירה בעזרת תותים מהולים ברעל, אנס וחטף אותה לאחוזה שהחזיק בדרום המדינה. על פי האישום שהוגש נגדו, תכניתו הייתה לבצע בה את זממו במשך שנים בבונקר מבודד שהקים באותה אחוזה, אולם הוא נעצר כעבור כשבוע

הבונקר בדרום שוודיה (Aftonbladet)

פרשה מזוויעה נחשפה בשוודיה: רופא מואשם בכך שסימם, חטף ואנס אישה בשנות ה-30 לחייה. על פי הדיווח בעיתון "אפטנונלדנט", האישה הוחזקה בבונקר במשך שבוע ימים שבנה האיש. הרופא סימם את האישה כשהגיש לה תותים מהולים בשוקולד וסם מסוג "רוהיפנול" בביתה שבשטוקהולם. אירוע החטיפה התרחש כבר בחודש ספטמבר אך נחשף רק כעת - ועורר זעם רב וגם השוואות לחוטפים ומתעללים אחרים כמו יוזף פריצל האוסטרי ואריאל קסטרו האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החקירה, הרופא - ששמו לא פורסם - אנס אותה בפעם הראשונה ואז נסע עמה 400 קילומטרים לעיר קריסטיאנסטאד שבדרום שוודיה. כעת הוא מואשם בכליאה, אונס והתעללות מינית שנמשכה שבוע - והתביעה בשוודיה טוענת כי הרופא התכוון להחזיק באישה במשך שנים.

על פי הדיווח, השניים נפגשו כשהרופא ביקר בדירתה במרכז שטוקהולם: הוא הגיש לה את התותים המורעלים, היא נרדמה והוא ניצל את המצב למעשה האונס הראשון בזמן שהקורבן שכבה מעולפת בביתה. כשסיים, הוא העביר אותה בעזרת כיסא גלגלים למכונית שלו.

מסיכות הגומי שנמצאו בחדר השינה של הרופא (Aftonbladet)

הוא נסע בערך חמש שעות משטוקהולם לאחוזה בקריסטיאנסטאד, ובמהלך הנסיעה הוא הזריק לה סם מרדים כדי לשמור עליה מנומנמת. החוקרים מצאו בחדר השינה של הרופא שתי מסכות גומי - של אישה זקנה ושל איש עם זקן - שכנראה שימשו כתחפושות במהלך הנסיעה הארוכה. חוקרי המשטרה השוודית מאמינים שהאנס בנה את הבונקר, מבנה בגודל 60 מטרים רבועים, במטרה לשמור על שבוי או שבויה למשך תקופה ארוכה.

כיצד נתפס האנס ושוחררה החטופה?

במבנה נמצאו קירות בטון עבים סביב חדר שינה, שירותים ומטבח מצויד היטב. לבונקר אפילו נבנתה חצר קטנה, מכוסה, שאליה יוכל השבוי לצאת מבלי להיראות על ידי השכנים.

על פי הדיווח, הרופא ידע בדיוק את מי הוא חוטף:, לפני שחטף ואנס, הוא לקח דגימות דם דגימות מנרתיק האישה ובדק במעבדה שנמצאת במקום העבודה שלו שהיא לא נשאית של מחלות מין. במשטרה המקומית הדגישו כי האישה הוחזקה בבונקר קשורה באזיקים במהלך רוב זמנה בשבי, גם כאשר הרופא אנס אותה. לאחר כמה ימי שבי, הרופא נסע בחזרה לביתה של האישה בשטוקהולם כדי להביא כמה חפצים אישיים, ואז הוא גילה שהמשטרה פרצה לדירה והגדירה את האישה כנעדרת.

החדשות ככל הנראה הסעירו את הרופא: הוא נבהל ומיהר להחזיר את האישה לשטוקהולם, שם ביקרו השניים בתחנת משטרה. אך החטיפה לא הסתיימה שם: התובעים אומרים שבן ה-38 אילץ את האישה, באיומי אקדח, לספר למשטרה סיפור בדוי שנועד להפסיק את החיפוש, אבל הקצינים שפגשו את השניים חשדו ולקחו את האישה לתשאול בפינה רחוקה. אז היא סיפרה למשטרה את הסיפור המלא והמחריד על הייסורים שעברה - והרופא נעצר במקום.

חבריו של הרופא אמרו לתקשורת השוודית שהם בהלם מהדיווחים. "בהתחלה, כשזה יצא, חשבתי שאולי זה לא כל כך רציני, אולי זה יצא מכל פרופורציה. אבל עכשיו שהוא הואשם אנחנו מבינים עד כמה הוא היה חולה, זה כמו סרט", אמר חבר קרוב של הרופא. הוא תיאר את בן ה-38 כאדם שנבוך בחברה אבל אוהב לעזור, מנומס, אינטלקטואלי וחד: "הוא לא מסוג האנשים שאתה מסתכל עליהם וחושב שהוא יתעלל באישה וינעל אותה".