ארה"ב: נחשפו זוכים בפרס הגדול בלוטו

ג'ון וליסה רובינסון מטנסי הם בעליו של אחד משלושת הכרטיסים הזוכים בפרס הלוטו הגדול בהיסטוריה האמריקנית. השניים בחרו בפרס בתשלום יחיד, ויקבלו יותר מ-320 מיליון דולרים, לפני מיסים. מה יעשו בכסף? ישלמו את ההלוואות שהבת לקחה עבור הלימודים, אך לא יתפטרו או יעבור דירה

כך נראים מיליונרים חדשים (רויטרס)

המיליונרים החדשים: בני הזוג ג'ון וליסה רובינסון מטנסי רכשו את אחד משלושת הכרטיסים הזוכים בפרס הגדול בהיסטוריה של הלוטו האמריקני בחנות המכולת השכונתית שלהם, כך נחשף אמש (שישי). לאחר שסימנו את המספרים הזוכים גרפו השניים מעט יותר מ-528 מיליון דולרים, שליש מהפרס הגדול שעמד על מעט יותר ממיליארד וחצי דולרים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ליסה הייתה הראשונה לזהות כי השניים מחזיקים בכרטיס הזוכה. "רצתי במסדרון, צורחת ובוכה", שחזרה לפני המצלמות, "ג'ון הסתכל על הכרטיסים שלוש או ארבע פעמים ואמר לי 'בייבי, אני חושב שאלה המספרים הנכונים'".

השניים הגיעו למשרדי הלוטו מלווים בבתם ובכלבם. שני בני הזוג הצהירו כי אין בכוונתם להתפטר מעבודותיהם, וכי הדבר הראשון שיעשו עם הכסף הוא לשלם את ההלוואות שלקחה בתם לצורך לימודיה בקולג'. השניים אף הודיעו כי לא יקנו בית חדש וגדול יותר: "לא רצינו זאת בעבר, ואנחנו לא רוצים זאת כעת", הסבירה ליסה.

הזוג בחר לקבל את כספי הפרס בתשלום יחיד, המקטין במידה ניכרת את הסכום הכולל שהשניים יקבלו. "בחרנו בתשלום אחד כי אין לדעת מה יילד יום", הסבירו ג'ון וליסה, "רק רצינו חתיכה קטנה מהעוגה, ועכשיו אנחנו אסירי תודה על כך שקיבלנו חתיכה די גדולה ממנה".

שני הכרטיסים הזוכים הנוספים נמכרו בקליפורניה ובפלורידה, אך הזוכים טרם הגיעו למשרדי הלוטו כדי לדרוש את כספם. כל זוכה בפרס זכאי ל-528.8 מיליון דולרים אם יבחר את אופציית התשלומים, ואילו הבחירה באפשרות התשלום היחיד, כפי שעשה הזוג רובינסון, מקטינה את סכום הפרס לכ-327.8 מיליון דולרים - לפני מיסים.