האבולה נבלמה? מקרה מוות נוסף

תוצאות הבדיקות שנערכו לתושב סיירה לאון העלו כי מת מהנגיף – שעות בלבד לאחר שארגון הבריאות העולמי יצא בהכרזה דרמטית על כך שמערב אפריקה נקייה מאבולה. הרשויות בסיירה לאון, שהוכרזה נקייה כבר בנובמבר, במרוץ נגד הזמן לאתר כל מי שבא במגע איתו

האבולה נבלמה? מקרה מוות נוסף (רויטרס)

שעות בלבד לאחר שארגון הבריאות העולמי הכריז רשמית על בלימתה של מגפת האבולה במערב אפריקה - מקרה מוות נוסף כתוצאה מנגיף האבולה בסיירה לאון. כעת הרשויות במדינה עסוקות בחיפוש קדחתני אחר כל מי שבא במגע עם אותו אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סיירה לאון הוכרזה נקייה מאבולה כבר בתחילת חודש נובמבר האחרון, לאחר שהנגיף הספיק לגבות את חייהם של יותר מ-4,000 בני אדם במדינה. ההכרזה על סוף המגפה במערב אפריקה הגיעה לאחר שארגון הבריאות קבע שגם ליבריה נקייה מאבולה. מאז דצמבר 2013 נספו יותר מ-11 אלף בני אדם במערב היבשת.

ליבריה היא המדינה הראשונה שהוכרזה כנקייה מאבולה במאי 2015, אך הנגיף צץ מחדש פעמיים מאז: ההתפרצות האחרונה נרשמה בחודש נובמבר האחרון. ההודעה שפורסמה אתמול הגיעה 42 ימים (שני מחזורי דגירה של הנגיף, שכל אחד מהם נמשך 21 יום) אחרי שהמטופל האחרון בליבריה נבדק ונמצא נקי מהנגיף.

כבר אתמול הכריזו ראשי ארגון הבריאות העולמי שגם בשלב זה עדיין ייתכנו התפרצויות נוספות של אבולה. המומחים הסבירו כי הקמת מערכות מעקב ומערכות תגובה רציניות להתפרצויות הצפויות הן "קריטיות בחודשים הבאים".