העימות הרפובליקני: כבר לא ידידים

המועמדים הרפובלקנים לנשיאות ארה"ב הוכיחו שוב שלא משעמם איתם והמשיכו להסתכסך גם בעימות ה-6 של המפלגה שערכה Fox Business. העימות היה מתוח במיוחד, בעיקר משום שהוא האחרון לפני הבחירות הראשונות לראשות המפלגה במדינת איווה

אמש (חמישי) התקיים בארה"ב העימות הרפובליקני ה-6, האחרון לפני הבחירות המקומיות הראשונות של המפלגה במדינת איווה. בעימות שערכה Fox Business‏ בלטו שוב שני המועמדים המובילים טד קרוז ודונלד טראמפ שלא חדלו לתקוף זה את זה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקפותיו של טראמפ כלפי קרוז סבבו בעיקר סביב הולדתו של קרוז בקנדה, עובדה שלפי טראמפ הופכת את קרוז ללא כשיר להיות נשיא ארה"ב. "בספטמבר האחרון, אמר ידידי דונלד טראמפ כי עורכי דינו בדקו את נושא מקום לידתי ואין בו מכשול", תקף קרוז בחזרה . "מאז ספטמבר החוקה לא השתנתה, אך מיקומו של טראמפ בסקרים כן".

בעימות הורגשה מתיחות גבוהה מהרגיל בין שני המועמדים המובילים שבעבר היו דווקא מיודדים, בעקבות נתוני הסקרים האחרונים מדינת איווה שמצביעים על תוצאות צמודות מאוד בין השניים. קרוז טען כי הקיצוניים מצדדים בטענה כי על מנת להיות נשיא, על שני הורי המועמד להיוולד במדינה ואילו אמו של טראמפ נולדה בכלל בסקוטלנד.

"בנושא האזרחות, איני מתכוון להשתמש במוצאה של אמך נגדך", זרק קרוז לטראמפ ונענה: "כי זה גם ככה לא יעבוד לך".

לא רק לטראמפ וקרוז יש מה להגיד. המועמדים

נקודת מחלוקת נוספת בין השניים נגעה למה שקרוז כינה "ערכים ניו-יורקיים". "לניו-יורקיים לרוב יש ערכים סוציאל-ליברליים ותושביה נוטים להתעסק בכסף ובתקשורת", הסביר קרוז את כוונתו. "לא ראינו הרבה שמרנים שיצאו ממנהטן". בתגובה, בחר טראמפ להשתמש בנקודת התורפה של האמריקנים, והזכיר כיצד התמודדה ניו-יורק עם פיגוע ה-11 בספטמבר דבר שלטענתו, מראה את אופייה האמיתי של ניו-יורק.

לצד טראמפ וקרוז, השתתפו בעימות שנערך במדינת קרוליינה הדרומית השתתפו גם חמשת המועמדים המובילים האחרים לראשות המפלגה: הסנאטור מרקו רוביו, בן קרסון, ג'ב בוש, מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי ומושל אוהיו ג'ון קייסיק.

המועמדים לא ויתרו על ההזדמנות לתקוף גם הם את טראמפ על אמירתו כי יש לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב. "איסורו של טראמפ יהפוך את הניסיונות לגבש קואליציה נגד דאע"ש לבלתי אפשרית", אמר ג'ב בוש. "לאסור את כניסת כל המוסלמים? איזה מסר זה שולח לעולם?", הוסיף.