שרת האנרגיה של צרפת: "רנו לא ביצעה שום הונאה"

צפירת הרגעה? אחרי צניחת ערך המניות של רנו, מאשרת סגולן רויאל את טענת החברה לפיה לא תוכנן שום זיוף במבחני הזיהום. "מחזיקי המניות והעובדים יכולים להרגיש בטוחים" , הצהירה שרת האנרגיה הצרפתית. המשבר התדמיתי של ענקית הרכב הגיע לאחר שהחוקרים פשטו על מפעליה

לא נמצאה עדות לזיוף תוצאות הזיהום (SKY NEWS)

ערך המניות של רנו צנח היום (חמישי) כבר ב-20%, והתייצב בינתיים על ירידה של 10%, לאחר דליפת המידע אודות פשיטת המשטרה המקומית על מפעלי החברה. ענקית הרכב הצרפתית אישרה כי בשבוע שעבר הגיעו למתקניה חוקרים כדי לבדוק ציוד במפעלים. החוקרים חשדו שהחברה מתאימה את המערכות שלה כדי לשפר את תוצאות מבחני הזיהום - אותה הפעולה שפולקסוואגן הודתה שביצעה בשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתגובה אישרה שרת האנרגיה של צרפת סגולן רויאל את טענותיה של רנו, ואמרה כי הבדיקות שנערכו במפעלים לא מצביעות על שום ראיה למערכת שהונדסה לזייף נתונים בזמן בדיקות הזיהום. "אין שום הונאה ברנו, מחזיקי המניות והעובדים יכולים להרגיש בטוחים", אמרה רויאל לעיתונאים.

הרשויות בארה"ב הורו בעבר לפולקסווגן לבצע ריקול (קריאה לתיקון) של כמעט חצי מיליון מכוניות, בטענה שהיצרנית התקינה תוכנה בדגמי הדיזל שלה, באופן בלתי חוקי, כדי לחמוק מרמות תקינה של זיהום אוויר.

סוכנות ההגנה על הסביבה האשימה את החברה בשימוש בתוכנה המזהה מתי המכונית עוברת בדיקות תקופתיות של פליטת פחמנים. התוכנה מופעלת רק בזמן שבה מתבצעת בדיקה כזאת. בזמנים רגילים, התוכנה כבויה ומאפשרת למכוניות של פולקסווגן לפלוט זיהום אוויר של עד פי 40 מהמותר לפי חוק האוויר הנקי בארה"ב.