חשד לזיוף: פשיטה על משרדי "רנו" בצרפת

4 חודשים אחרי שערוריית הזיהום בפולקסוואגן - יצרנית מכוניות נוספת חשודה בזיוף בדיקות זיהום האוויר: פקחים של משרד הכלכלה הצרפתי פשטו לאחרונה על משרדי יצרנית הרכב "רנו" והחרימו מחשבים וחומר מהמשרדים

החשד: רמאות בבדיקות הזיהום (רויטרס)

חשד לזיוף נתוני זיהום האוויר ביצרנית הרכב הגדולה בצרפת והרביעית בגודלה בעולם: לאחר שערוריית הזיהום בפולקסוואגן - יצרנית מכוניות נוספת חשודה בזיוף בדיקות זיהום האוויר: פקחים של משרד הכלכלה הצרפתי פשטו לאחרונה על משרדי יצרנית הרכב "רנו" במדינה והחרימו מחשבים וחומר מהמשרדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפשיטה נערכה לאחר שהתעורר חשד לפיו החברה רימתה בתוצאות בדיקות זיהום האוויר שערכה במנועי המכוניות שהיא מייצרת. לאחר הדיווח על הפשיטה, צנחה מניית "רנו" ברמה של 20% - הנפילה הגדולה ביותר של המנייה זה קרוב לעשור.

על פי החשד, יצרנית הרכב רימתה את הרשויות בצרפת - זאת לאחר שעשתה שימוש לכאורה בתוכנה מיוחדת שגורמת למנוע להפיק רמת זיהום פחותה בזמן בו נערכת בדיקת רמת הזיהום של הרכב. על הכביש, הזיהום יכול להגיע לרמות קיצוניות.

שערוריית זיוף בדיקות הזיהום: פולקסווגן חוללה סערה

מקרה זהה למדי התרחש בספטמבר האחרון, אז התפטר מנכ"ל ענקית הרכב פולקסווגן, מרטין ווינטרקורן, לאחר שיצרנית המכוניות הגרמנית הודתה בכך שזייפה בדיקות זיהום אוויר.

"כמנכ"ל אני מקבל את האחריות לאי סדרים שנמצאו במנועי הדיזל ועל כן ביקשתי להפסיק את תפקידי כמנכ"ל של קבוצת פולקסווגן", הוסיף ווינטרקורן. "אני עושה את זה למען האינטרסים של החברה למרות שאני לא מודע לעוול כלשהו על החלק שלי".

עזב את תפקידו. מנכ"ל פולקסווגן (רויטרס)


הרשויות בארצות הברית הורו בזמנו לפולקסווגן לבצע ריקול (קריאה לתיקון) של כמעט חצי מיליון מכוניות, בטענה שהיצרנית התקינה באופן בלתי חוקי תוכנה בדגמי הדיזל שלה כדי לחמוק מרמות תקינה של זיהום אוויר.

סוכנות ההגנה על הסביבה האשימה את החברה בשימוש בתוכנה המזהה מתי המכונית עוברת בדיקות תקופתיות של פליטת פחמנים. התוכנה מופעלת רק בזמן בה מתבצעת בדיקה כזאת. בזמנים רגילים, התוכנה כבויה ומאפשרת למכוניות של פולקסווגן לפלוט זיהום אוויר של עד פי 40 מהמותר לפי חוק האוויר הנקי בארצות הברית.