ארה"ב: 3 זוכים בפרס הגדול בהיסטוריה

מאות מיליוני אמריקנים המתינו בכיליון עיניים למספרים שיבשרו מי זכה בסכום העתק של 1.5 מיליארד דולר בהגרלת ה"פאוורבול" שמשגעת בימים אלה את ארה"ב. במשרדי הלוטו בקליפורניה כבר הכריזו: יש שלושה כרטיסים סוכים

ברכות לזוכים? הגרלת הלוטו האמריקני שנערכה הבוקר (חמישי) שעון ישראל קיבצה אליה מיליוני אזרחים במדינה ובעולם כולו בכדי לדעת האם יש סוף סוף זוכה בפרס הגדול ביותר בהיסטוריה של ההגרלות - סכום עתק של 1.5 מיליארד דולר. המספרים שזכו הם: 8-27-34-4-19 והמספר החזק הוא 10. במשרדי הלוטו בקליפורניה הודיעו: "יש לנו שלושה זוכים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שלא היו זוכים בהגרלת הלוטו שנערכה בסוף השבוע האחרון, זינק הפרס פעמיים עד לסכום האסטרונומי. המוני אזרחים החלו לפקוד את דוכני המכירה במטרה למלא את הטופס שישנה את חייהם. תורי ענק נרשמו במדינות ארה"ב השונות סמוך לדוכני המכירה, כשמכירות הכרטיסים זינקו אל מול סכום הזכייה המרשים.

בארה"ב כבר הגדירו את בעלי חנויות הנוחות כ"זוכים" הגדולים: בימים האחרונים האמריקנים זרמו בהמוניהם לחנויות כדי לרכוש את הכרטיס, שאולי יביא להם עתיד ורוד יותר. "לא היה לי זמן לשבת או לאכול, כל רגע הגיע עוד מישהו", סיפרה אנסטסיה וולש, בעלת חנות קטנה בדה מוין.

כל אחד ואחת משולחי הטופס כבר הפליגו עם החלומות "מה יעשו עם כספי הזכייה", אבל חשוב לציין כי הסיכוי לזכות עומד על אחד ל-292 מיליון. לשם השוואה הסיכוי בישראל לזכות עומד על אחד ל-16 מיליון - גבוה פי 18. אבל הפרס האמריקני גבוה פי 100 ביחס לפרס הישראלי. הבוקר התברר כי אחד מתושבי קליפורניה, הצליח לנצח את הסיוכיים ולגרוף את הסכום האדיר.

אלפים עמדו שעות בתור (רויטרס)

פרופסור אילון סולן מבית הספר למדעי המתמטיקה באוניברסיטת ת"א, ניסה ב"תכנית הלילה" לפשט את סיכויי הזכייה. "זה כמו לנחש על איזה אדם אני מדבר מבין 300 מיליון אזרחי ארה"ב או למשל אם ניקח את המושבה יבנאל, ואני אבחר שערה מראשו של אחד התושבים, ויהיה עליכם לנחש מי האדם ואיזה שערה בחרתי", אמר.

ולמרות הסקפטיות מבהיר פרופסור סולן כי גם הוא היה ממלא טופס. "הייתי רוצה לקנות פנטזיה", אמר והוסיף, "גם לפרופסורים במתמטיקה מותר לחלום". סכום הזכייה בהגרלה הקרובה הינו הגדול ביותר שאי פעם יינתן לזוכה בכרטיס אחד - אם יהיה כזה כמובן. אם הזוכה המאושר יבקש לקבל את סכום הזכייה בתשלום אחד, הוא ייאלץ להסתפק בתשלום של 930 מיליון דולרים "בלבד". אם ייבקש את מלוא הסכום, יחולקו התשלומים על פני 29 שנים - גם זו קצבה לא רעה בכלל.