נשיא צרפת: "לא ייתכן שיהודים יצטרכו להסתתר"

פרנסואה הולנד התייחס להחלטה של רבים בקהילה היהודית להסיר כיפות וסממנים יהודיים מחשש לתקיפות על רקע אנטישמי. "בלתי נסבל שבארצנו אזרחים ירגישו מותקפים בשל אמונתם ויגיעו למסקנה שעליהם להסתתר". חבר הפרלמנט היהודי מאיר חביב: "אם יהודי לא יכול לשים כיפה בצרפת אז זאת לא רק בעיה יהודית - זה בעיה לצרפת"

"לא ייתכן שיהודים יצטרכו להסתתר" (רויטרס)

צרפת סוערת בעקבות החשש בקהילה היהודית: נשיא צרפת פרנסואה הולנד התייחס הערב (רביעי) להחלטה של רבים בקהילה היהודית להסתיר סממנים יהודיים מחשש לאנטישמיות ואמר כי המצב הזה "בלתי נסבל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא ייתכן שאזרחים בארצנו ירגישו כה מותקפים בעקבות בחירתם הדתית עד שהם יסיקו שעליהם להתחבא", אמר. אתמול קרא ראש הקהילה היהודית במרסיי צבי עמאר ליהודים בקהילתו להסיר את הכיפה כדי לשמור על ביטחונם.

מאיר חביב, יהודי וחבר הפרלמנט הצרפתי, הגיע היום לבית הנבחרים עם כיפה. "היה חשוב לי לשים את הכיפה שלי היום בתוך הפרלמנט ולהגיד שאם יהודי לא יכול לשים כיפה בצרפת, זו לא רק בעיה יהודית, זו בעיה של צרפת כולה", אמר לחדשות 2 Online.

"היום זה כיפה - מחר זה יהיה צלב. בדמוקרטיה כל אחד יכול להאמין או לא להאמין ולהאמין כולל את האפשרות לשים כיפה על הראש בביטחון. לצערנו זה לא מה שקורה עכשיו בצרפת. הג'יהאד מתפשט בכל העולם, והיהודים בצרפת תמיד בקו הראשון".

הוויכוח בשאלה עלה בכלי התקשורת בצרפת לאחר שבכיר בקהילה היהודית בפריז נמצא מת בדירתו כשעל גופו נמצאו סימני אלימות. המשטרה המקומית העריכה כי מדובר בשוד שהסתבך, אך לא הוציאה מכלל אפשרות שמדובר באירוע על רקע אנטישמי. אירוע אחר התרחש במרסיי, שם תקף נער קבוצת מתפללים יהודים בסכין.