סטודנטים ישראלים הותקפו בגרמניה

הדר שפיגל הגרמני מדווח ששני סטודנטים ישראלים ערבים, תלמידי בית ספר לרפואה במדינה, הותקפו בעיר הגרמנית דרזדן. על פי הדיווח, התקיפה היא פשע שנאה: התקופים האמינו שמדובר במהגרים, ולכן תקפו אותם. השניים הגישו תלונה במשטרה וקיבלו סיוע משגרירות ישראל

שנאה מאיימת בגרמניה (רויטרס)

שני סטודנטים לרפואה מישראל הותקפו אתמול (שני) בעיר דרזדן שבגרמניה על ידי שישה גברים שחשבו שהם מהגרים בגלל צבע עורם הכהה, בגלל שדיברו ערבית ובגלל שעמדו סמוך לסופרמרקט עם "מוצרים מזרחיים". על פי הדיווח בדר שפיגל, התוקפים צעקו "ערבים דפוקים" ו-"זו המדינה שלנו". העיתון, שמצטט את דובר משטרה, מדווח שהישראלים ספגו מכות ונפצעו באורח קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני שהגישו תלונה למשטרה השניים הצליחו לברוח לחנות סמוכה, לאחר שאחד התוקפים ניפץ את חלון החנות. המשטרה, שחוקרת את האירוע, טוענת שהוא נעשה על רקע "שנאת זרים וממניעים פוליטיים". העבריינים טרם נתפסו, ושני הסטודנטים פונו לשגרירות ישראל שהגישה להם סיוע. עם זאת, היא מתקשה לתפוס את התוקפים על בסיס התיאור שנתנו הישראלים.

ממשרד החוץ נמסר כי "מדובר בשני ערבים ישראלים, סטודנטים לרפואה בדרזדן שהותקפו אתמול בשעה 19:00 בפתאומיות על ידי שישה מקומיים". השניים מסרו כי הותקפו על רקע גזעני, ושבמהלך התקיפה הם הוכו עם אגרופן. דובר משרד החוץ מסר: "וידאנו כי המשטרה מטפלת בנושא, וידאנו קבלת טיפול רפואי ולקחנו את פרטיהם האישיים ומספרי טלפון. שוחחנו איתם הערב שנית".

בימים האחרונים, ובמיוחד מאז אירועי חגיגות השנה החדשה בקלן, שהפכו לזירת תקיפות מיניות המוניות, הרוחות בגרמניה סוערות ומידי יום נערכות הפגנות של ארגוני ימין נגד מדיניות ההגירה הפתוחה והמחבקת של אנגלה מרקל. בנוסף, באתר העיתון דר שפיגל החליטו להפסיק לאפשר פרסום של טוקבקים בעקבות אמירות קשות וגזעניות שעולות בכל ידיעה בנושא המהגרים.