ראש ממשלת טורקיה הכריז: "דאע"ש אחראי לפיגוע"

מניין ההרוגים בפיגוע באיסטנבול עלה ל-11 בני אדם, מתוכם 9 אזרחי גרמניה. ראש הממשלה הטורקי דאובוטולו הביע את תנחומיו בפני הקנצלרית מרקל. "טורקיה תעניש את התוקפים", הבהיר

ראש ממשלת טורקיה, אהמט דאובוטולו, התייחס לפיגוע ההתאבדות באיסטנבול בו נהרגו 11 בני אדם והצהיר כי ארגון הטרור דאע"ש עומד מאחורי המעשה. "מי שביצע את המתקפה היה פעיל דאע"ש שהגיע מחוץ למדינה", אמר. על פי דיווחים שונים, מדובר באזרח סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דאובוטולו הודיע כי שוחח עם קנצלרית גרמניה מרקל והביע את תנחומיו על מותם של תשעת אזרחי המדינה בפיגוע. שני ההרוגים הנוספים הם תיירים דרום קוריאנים שהגיעו לעיר המתויירת ונפגעו בפיצוץ.

דבוטולו (ארכיון) (רויטרס)

זמן קצר לאחר הפיגוע נשיא טורקיה ארדואן האשים "גורמי טרור מסוריה" בביצוע המתקפה. ארדואן לא ציין מפורשות את דאע"ש כאחראי למתקפה, אך במערכת הביטחון במדינה כבר העריכו שהמחבל הגיע משורותיו. "אני מגנה את המתקפות הללו, אנו מעריכים שהמחבל המתאבד היה גבר סורי בן 28", אמר ארדואן.

רגע הפיצוץ באיסטנבול

כבר ברגעים הראשונים לאחר הפיגוע היה ברור שרוב הנפגעים הם תיירים, וזאת בשל קרבת הפיצוץ למסגד סולטן אחמט, מוקד תיירותי מרכזי באיסטנבול. בסוף דבריו הצהיר ראש הממשלה הטורקי כי ארצו לא תנוח עד שתמצה את הדין עם המפגעים ושולחיהם. "אנחנו נמשיך בקרב נגד המדינה האסלאמית", התחייב דאובוטולו.