דמות מוכרת בקהילה היהודית נרצח בדירתו מחוץ לפריז

המשטרה הצרפתית טוענת שאלן גוזלן בן ה-73 שנמצא מת בדירתו נרצח בעקבות שוד שהסתבך, ולמרות זאת לא שוללים גם את הכיוון האנטישמי. "אביו הקים את הקהילה והוא היה דמות מפתח בה", אמר אלברט אלחרר, בכיר הקהילה היהודית הצרפתית שנתונה למתקפות רבות בתקופה האחרונה

בכיר הקהילה היהודית נרצח בצרפת (רויטרס)

אלן גוזלן בן ה-73 היה דמות מוכרת ומוערכת בקהילה היהודית בפריז. אתמול (שני) הוא נמצא בדירתו ללא רוח חיים. על גופתו של גוזלן נמצאו סימני אלימות והוא ככל הנראה נדקר בדקירות סכין. הערכת המשטרה היא כי מדובר בשוד שהסתבך, אך ייתכן שמדובר באירוע על רקע אנטישמי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גוזלן בן ה-73 חי בידרת משפחתו ובימים האחרונים הבחינו קרוביו כי הוא נעלם מעל פני השטח. "התחלתי לדאוג שלא פגשתי אותו בבית הכנסת", אמר אחיו, שהמשיך לדירתו של אלן - שם גילה את הגופה.

חוקרי המשטרה שנקראו למקום גילו כי הפורצים רוקנו את האורונות והמגירות בדירה, גנבו את מכוניתו של גוזלן ואת כרטיסי האשראי שלו. "זו תדהמה לקהילה היהודית בפריז", אמר ראש הקהילה אלברט אלחרר. "אביו היה ממיסדי הקהילה וגם אלן היה מעורב בה רבות".

הממצאים שאספו החוקרים בזירה העידו כי גוזלן נרצח במהלך שוד שהסתבך, אך המשטרה הצרפתית ממשיכה לבדוק את הכיוון האנטישמי, בעיקר עקב ריבוי התקריות מסוג זה במדינה כולה.

המשטרה בודקת גם את המניע האנטישמי (צב בטחוני גלובלי, שמעון ארונוביץ)

רק אתמול הותקפו מתפללים יהודים על ידי נער בן 16 בעיר מרסיי הנער הסתער לעברם כשהוא חמוש בסכין, דקר אותו ופצע אותו קל.

השוטרים שהוזעקו למקום הצליחו לאתר את הנער הדוקר ועצרו אותו. גם אז דיווחו השוטרים כי הנער לוקה בנפשו, וזאת למרות טענת הקהילה היהודית שחושדת כי מדובר באירוע על רקע אנטישמי.