כך נעצר "אל צ'אפו". צפו

מעצרו של ברון הסמים חואקין גוזמן הידוע בכינוי "אל צ'אפו" (הגמד) גרם לאנחת רווחה בעיקר בקרב אנשי הממשל שלא האמינו שהוא ברח ממתקן הכליאה והצליח להתחמק מהם במשך למעלה מחצי שנה. כעת מגיעות התמונות מליל המעצר, בהם נראים הנחתים המקסיקנים מנהלים קרב יריות עם אנשי קרטל הסמים

הנשיא המקסיקני יצא לאומה ביום שישי האחרון והודיע כי סוחר הסמים הנמלט חואקין "אל צ'אפו" גוזמן נתפס. גוזמן שהיה ראש קרטל הסמים הגדול והמסוכן במדינה, ברח מהכלא לפני שבעה חודשים, ומאז התנהל אחריו מצוד. היום (שני) פורסמו התמונות מרגע מהעצר, ובהן מתועדים קרבות הירי בין הנחתים, לחייליו של ברון הסמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנחתים המקסיקנים, הם הכוח הצבאי המיומן ביותר במדינה ולכן היה טבעי שהם יהיו אלו שיבצעו את המעצר. בסרטון שאורכו המלא 15 דקות, נראים הנחתים פושטים על מקום המסתור של גוזמן תחת אש כבדה מצד חייליו.

אחרי חצי שנה, גוזמן נתפס (רויטרס)

חמישה אנשי קרטל הסמים נהרגו בפשיטה בה נורו עשרות קליעים ונזרקו רימונים לכל עבר - מהתקשורת המקסיקנית נמסר כי בפעולה לא נפצע חייל אחד. הפעולה המרשימה נחלה מפלה אחת. החיילים המקסיקנים הודו שגוזמן החמקמק הצליח להימלט גם מהם במהלך הפשיטה, אך הוא נעצר מספר דקות לאחר מכן כשניסה לגנוב מכונית ולברוח.

נראה כי הבריחה הבאה של "אל צ'פאו" תהיה קשה הרבה יותר. הסיבה לכך היא שכבר אתמול החלה הממשלה המקסיקנית בהליך הסגרתו של גוזמן לארה"ב, שם הוא מבוקש בגין עשרות עבירות סמים.