ליונל מסי זכה בתואר "כדור הזהב" וניצח את רונאלדו וניימאר

הארגנטינאי שמשחק במדי ברצלונה זכה בתואר שחקן השנה בעולם בפעם הרביעית בשש השנים האחרונות. הכישרון הארגנטינאי כמעט שהוסיף לארון הגביעים שלו גם את פרס שער השנה, אך הפסיד אותו לברזילאי וונדל ליירה. ברצלונה כיכבה גם בפרסים הנוספים כשמאמנה לואיס אנריקה זכה בתואר מאמן השנה

שחקן השנה בעולם

כדורגלן השנה בעולם - ליונל מסי: שחקנה הארגנטינאי של ברצלונה זכה שוב בתואר "כדור הזהב" של ארגון פיפ"א. מסי הקדים בכך את בן קבוצתו ניימאר ואת יריבו מריאל מדריד, הפורטוגלי כריסטיאנו רונאלדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר לפני ההכרזה על הארגנטינאי כזוכה, טען רונאלדו כי הוא מעריך שהוא לא יזכה בתואר בשנה השניה ברציפות. "אני ידעתי שלא אקדים את ליאו או ניימאר", אמר הפורטוגלי. "אני מבטיח שאחזור חזק יותר וטוב יותר כדי לזכות ב-2016".

שני הסופר-סטארים, מסי ורונאלדו שקטפו את המקומות הראשונים מתחרים ביניהם על התואר כבר משנת 2011, כשלארגנטינאי זכיה נוספת ב-2010, אז רונאלדו לא נכלל בשלישיה. הארגנטינאי שקטף את התואר גם השנה, הוסיף לארון הגביעים שלו את הכדור המוזהב בפעם החמישית.

רונאלדו: אשתפר ב-2016 (רויטרס)

מלבד התואר לשחקן השנה בעולם, הוענקו בתחרות גם פרסים למאמן השנה ולשער השנה. מאמנה של ברצלונה לואיס אנריקה גבר על מורו ורבו פפ גווארדיולה, מאמנה של באיירן מינכן הגרמנית וקטף את תואר מאמן העונה. מול השניים התמודד על התואר גם חורחה סמפאולי מאמנה של נבחרת צ'ילה שרשמה זכייה מרשימה בטורניר ה-"קופה אמריקה".

גם בפרס שער השנה בעולם על שם הכדורגלן האגדי פרנץ פושקאש כיכבה ברצלונה, כשהסללום של ליאו מסי נגד בילבאו, התמודד נגד שערו של שחקנה של רומא אלסנדרו פלורנצי, שכבש מחצי מגרש נגד הקבוצה הקאטלונית. אך בקרב בין השניים זכה השלישי, וונדל ליירה הברזילאי, שמשחק בגוויאנשייה הברזילאית וכבש שער מדהים במספרת.