חברים מוזיקאים ומנהיגים מרחבי העולם נפרדים מדיוויד בואי

מביתו שבלונדון, דרך ברלין ועד לארה"ב, בכל העולם הרכינו ראש ונפרדו מאגדת הרוק דיוויד בואי שהלך לעולמו. "להתראות בואי, עכשיו אתה בין גיבורים", כתבו במשרד החוץ הגרמני. החיפושית פול מקרטני כתב לחברו: "היית כוכב ענק, נגעת האנשים בכל העולם"

מוזיקאים, מנהיגים ומעריצים בכל העולם ומכל השפות נפרדים היום (שני) מאחד מאייקוני התרבות הגדולים ביותר של דורנו - דיוויד בואי. מתושבי השכונה שבה גדל בדרום לונדון, דרך הוותיקן ועד לצד השני של העולם - כולם הספידו את כוכב הרוק הענק שהלך הבוקר לעולמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החיפושית פול מקרטני ששמע על מותו של בואי ממחלת הסרטן, כתב באתר האינטנט שלו: "דיויוד היה כוכב ענק ואני נוצר את הרגעים הקסומים שהיו לנו ביחד". מקרטני הוסיף וכתב כי הוא גאה על התרומה העצומה של חברו למוזיקה הבריטית. "הוא נגע באנשים בכל העולם".

"אתה בין גיבורים"

המפיק המוזיקלי טוני וויסקונטי, שהיה גם חבר קרוב של בואי, כתב: "הוא עשה את מה שהוא רוצה, כמו שהוא רוצה בדרך שלו - הדרך הטובה ביותר". וויסקונטי התייחס בכך לאופיו שובר המוסכמות של בואי, שלא חשש לשנות, להעז ולהרוס קירות וחומות בכל יום בחייו.

שבירת החומה שאפיינה את אגדת הרוק, הפכה לממשית במיוחד כאשר הזמר עבר בשנות ה-70' לברלין המחולקת. בשל תרומתו לאיחוד העיר, זכה בואי להספד של משרד החוץ הגרמני שפרסם הודעה רשמית לאחר מותו ובה נכתב: "להתראות דיוויד בואי, עכשיו אתה בין גיבורים - תודה שעזרת להפיל את החומה".

נפרדים מבואי בבריקסטון, שכונת ילדותו (sky news)

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, נפרד גם הוא משגריר המוזיקה הבריטית ואמר: "הוא היה גאון אמיתי, גאון יוצר ומחדש שתמיד עשה הכל נכון". קמרון הוסיף כי הוא גדל על המוזיקה של בואי וסיים את דבריו במילים: "זה הפסד גדול לכולנו".