צרפת: נער תקף מתפללים בבית כנסת

נער כבן 16 נעצר בחשד שתקף מספר יהודים במצ'טה מחוץ לבית כנסת בעיר מרסיי. אדם אחד נפצע קל, והנער שנמלט מהמקום נתפס כעבור דקות ספורות ונעצר. מחקירה ראשונית עולה כי הנער ככל הנראה לוקה בנפשו

הפצוע בזירת התקיפה במרסיי, הבוקר (מצב ביטחוני גלובלי)

תקרית חמורה הבוקר (שני) בעיר מרסיי בצרפת: מתפללים יהודים הותקפו על ידי נער בן 16 חמוש בסכין גדולה מחוץ לבית כנסת, שהסתער לעבר אחד מהם ודקר אותו. למרבה המזל, האיש נפצע קל. התוקף שנמלט נתפס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדיווחים ראשונים שמגיעים ממרסיי עולה כי הנער החשוד ככל הנראה לוקה בנפשו. לפני שנמלט מהזירה ונעצר הוא הספיק לפצוע קל את אחד האזרחים היהודים שהגיעו לבית הכנסת.

עדי ראייה סיפרו לעיתון "לה פיגארו" כי התוקף התקוטט עם הקורבן, בנימין אמסלם, חרדי תושב מרסיי, שהיה בדרכו לבית הספר "סורס" שם הוא משמש כמורה. התוקף פצע את אמסלם קל בגבו ובידו, ונמלט מהמקום כשהסכין הגדולה נותרה על המדרכה.

כעבור זמן קצר הצליחו השוטרים שהוזעקו למקום לאתר את הנער ועצרו אותו. למרות טענת המשטרה לפיה מדובר בחולה נפש, הקהילה היהודית חושדת כי מדובר באירוע על רקע אנטישמי.

השוטרים בזירת התקיפה, הבוקר (מצב ביטחוני גלובלי)

רבה הראשי של צרפת, הרב חיים קורסייה, שוחח עם אמסלם לאחר שסיים פגישה עם בני הערובה שהיו בחנות היפר כשר. צבי עמר, נשיא הקהילה היהודית במרסיי עדכן כי אמסלם מקבל בשעה זו טיפול רפואי. לדברי עמר, הוא נלחם עם הדוקר ועל כן במזל מצבו קל.