נחשפה המנהרה בה נתפס "אל צ'אפו"

פחות מיומיים לאחר המעצר המתוקשר, התקשורת המקסיקנית חושפת את המנהרות שהיו למקום המסתור של אל צ'אפו - ראש קרטל הסמים המקסיקני. בעזרת מערכת חיים תת קרקעית אל צ'אפו הצליח להביך את כוחות הבטחון המקסיקנים אבל השאיפה שלו לתהילה ולסרט על דמותו הביאה את כוחות הביטחון עד למקום המסתור שלו

כאן הסתתר ברון הסמים מהמשטרה: התקשורת המקסיקנית מאפשרת היום (ראשון) גישה למנהרות, דירת המסתור והנשק שהיה בידי המבוקש - ראש רשת הסחר בסמים המקסיקני חואקין "אל צ'אפו" גוזמן. העבריין המבוקש נעצר שלשום, לאחר יותר מחצי שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה הציגה את המקומות שבהם נערך המרדף אחרי המבוקש ברחובות, ומתחת לרחובות, למנהרות לוס מוצ'יס בהן הוא נתפס בסוף השבוע. המנהרות של "אל צ'אפו" ידועות לשמצה עוד ממבצע הבריחה שלו לפני שישה חודשים.

מקסיקו, שלמדה את הלקח מפרשת ההימלטות המביכה, מתכוננת להסגיר את "אל צ'אפו" לארצות הברית אחרי שהפושע הבכיר הצליח להתל במערכת המקסיקנית. היום פורסם שהעבריין התראיין לשחקן שון פן וסיפר לו על חייו לקראת סרט אפשרי. אתר הרולינג סטון העלה חלק מהראיון

אל פאצ'ו ושון פן (רויטרס)

העבריין רצה פרסום - ונעצר

גוזמן, שנחשב למבריח הסמים הגדול בעולם וראש קרטל סינלואה, אחראי להברחת סמים בשווי מלארדי דולרים ואחראי במידה רבה למותם של מאות אלפי סוחרים, משתמשים, חברי כנופיות ובלדרים במקסיקו וארה"ב.

המנהרות שנחשפות היום מראות את יכולותיו לפעול מתחת לאדמה "אני חושב שהוא תמיד עבד כך, הוא הסתתר במנהרות, לכן הם לא מצאו אותו", סיפר היום חזוס מנואל, תושב לוס מוצ'יס. "כולם חשבו שהוא היה בארצות הברית, אבל הוא חי כאן, מתחת לאדמה".

המבצע הדרמטי ללכידתו של "אל צ'אפו" ביום שישי האחרון נערך אחרי איסוף מידע מודיעיני, במהלכו הוא הזניח את הסודיות והאבטחה עד שהמשטרה הצליחה, בעקבות כוונות לספר על חייו, לתפוס אותו. במשטרה מגדירים את השאיפה של "אל צ'אפו" לתהילה - לספר את סיפורו על יציאה מחיי עוני לחיי עושר מופלג.

אל פאצ'ו מובל למעצר (רויטרס)

מערכת הביטחון זיהתה בחוג שסבב את גוזמן מומחה לחפירת מנהרות: הוא זוהה יוצא ונכנס מדירות מסתור לידן נראה בכל ערב. ב-7 בינואר המבוקש הוא זוהה באחת הדירות האלה, אנשי הכוחות המיוחדים המקסיקנים הסתערו על אחת הדירות. "אל צ'אפו" ואחד מאנשיו, רוצח שכיר ששימש כשומר ראש, ירדו מיד מתחת לאדמה והחלו במבצע מנוסה תת קרקעי שמסתיים, כידוע, בהסגרה לארצות הברית.