בתגובה לניסוי הגרעין: מפציץ אמריקני טס מעל דרום קוריאה

מטוס מפציץ אמריקני מסוג B52 ביצע גיחת הרתעה בליווי מטוסי קרב מעל לשמיי קוריאה. הגיחה התבצעה בקרבת בסיס צבאי סמוך לבירה סיאול לאחר שמנהיג צפון קוריאה הכריז כי הניסוי בנשק גרעיני שערכה ארצו בשבוע שעבר נועד למטרות הגנה עצמית

המתיחות בחצי האי הקוריאני עולה מדרגה: מטוס קרב אמריקני חג הלילה (ראשון) מעל שמיי קוריאה הדרומית, זאת במסגרת מה שהוגדר כ"מפגן כוח" אל מול התוקפנות של היריבה מצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנויות הידיעות ברחבי העולם מדווחות כי המטוס המריא מבסיס חיל האוויר האמריקני, וחג מעל לבסיס צבאי הסמוך לבירה סיאול. בהצהרה מטעם הצבא האמריקני צוין כי את המטוס טס בגובה נמוך במיוחד ולווה על ידי מטוסי קרב נוספים של ארצות הברית ודרום קוריאה.

קים ג'ונג און, ארכיון (רויטרס)
בהצהרה האמריקנית נטען כי המטוס, מפציץ מסוג B52 הידוע בין השאר בשל יכולתו לשאת נשק גרעיני, ביצע גיחה בתגובה לפעולותיה הפרובוקטיביות של צפון קוריאה. הדבר התרחש לאחר שביום רביעי האחרון ערכה המדינה הקומוניסטית ניסוי בנשק בלתי קונבנציונלי.

מוקדם יותר הלילה הצהיר מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און כי הניסוי המדובר היה לשם הגנה עצמית. הוא ציין כי המטרה היא "לשמור על שלום חצי האי ולהגן על הביטחון האזורי מפני מלחמה גרעינית בהנהגת ארצות הברית". הניסוי שהובילה צפון קוריאה גרר גינויים ממדינות שונות ברחבי העולם בהן גם מוצעת הביטחון של האו"ם.