ברון הסמים שנמלט מהכלא נעצר שוב

סוף למצוד שהביך את מקסיקו: חואקין "אל צ'אפו" גוזמן נלכד על ידי כוחות הביטחון, כחצי שנה לאחר שברח באמצעות מנהרה מכלא מאובטח היטב. "המשימה הושלמה, תפסנו אותו", עדכן הנשיא

רוצה נקמה. גוזמן בעת אחד ממעצריו (רויטרס)

ברון הסמים המקסיקני חואקין גוזמן (אל צ'אפו) נמלט מהכלא לפני כחצי שנה במבצע מתוחכם, מתחת לאפם של הסוהרים. מאז הוא המשיך ללעוג ברשתות החברתיות לשלטונות, אך הערב (שישי) נסגר המעגל כאשר הרשויות הצליחו לשים את ידם על גוזמן. הנשיא אנריקה פנה נייטו עדכן בעמוד הפייסבוק שלו כי גוזמן נעצר: "המשימה הושלמה, תפסנו אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, גוזמן נעצר בתום קרב יריות בעיר לוס מוצ'יס, במדינת הולדתו סינלואה. עוד דווח כי חמישה בני אדם שזהותם לא ידועה נהרגו בפעולה ולוחם אחד משורות חיל הנחתים המקסיקני נפצע.

בחודש יולי נמלט גוזמן דרך חור שחפר מתא הכלא שלו: השוטרים המקסיקנים נדהמו לגלות כי המנהרה דרכה ברח הייתה ארוכה במיוחד ואף הכילה אופנוע לצורך מילוט והעברת ציוד - והובילה את העבריין לבניין לא מאוכלס הסמוך לכלא מבלי שאיש שם לב לכך.

המנהרה דרכה נמלט גוזמן (רויטרס)

בחודש אוקטובר האחרון הציב גוזמן "פרס" על ראשו של דונלד טראמפ: הרקע לפרס, שעמד לפי הדיווח על כ-100 מיליון דולרים, הוא ככל הנראה דבריו של טראמפ בגנות המהגרים המקסיקנים.

על פי הפרסום בעיתון האמריקני "קומפלקס" ובאתרים נוספים, דבריו של טראמפ לפיהם המקסיקנים שמגיעים לארה"ב הם "אנסים ופושעים" הובילו לצעד הדרמטי של גוזמן. מקור אנונימי טען כי ברון הסמים "רוצה את טראמפ מת או חי וישלם כל סכום בשביל ראשו".

מאויים? טראמפ, ארכיון (חדשות 2)

טראמפ הצהיר כי יבנה "חומה ענקית" כדי לבלום את המהגרים ממקסיקו אם ייבחר, ואף לעג לרשויות המקסיקניות שלא הצליחו למנוע את בריחתו של גוזמן מהכלא: "אתם יכולים לדמיין את ג'ב בוש או הילארי קלינטון מנהלים משא ומתן עם 'אל צ'אפו'? טראמפ יבעט לו בישבן". בעקבות הדברים, בנו של גוזמן איים בחשבון הטוויטר שלו שהמועמד לנשיאות "יבלע את המילים שלו". על פי דיווחים, טראמפ העביר את הציוץ ל-FBI ודרש שיגבירו את האבטחה מחשש לנקמה מצד משפחת גוזמן.