הנקמה של דרום קוריאה בשכנה מצפון: רמקולי ענק בגבול

לאחר שהדהימה את העולם כשדיווחה שביצעה לכאורה ניסוי בפצצת מימן, צפון קוריאה ממשיכה לעשות ככל העולה על רוחה - והציבה בגבול המשותף לה ולדרום קוריאה רמקולי ענק שמשמיעים חומרי תעמולה. הצעד בא בעקבות מהלך דומה בו נקטו בדרום - אלא ששם משמיעים כנקמה גם מוזיקת פופ עדכנית

גנגנאם סטייל נגד קים: לאחר שהשבוע שוב הרגיזה את העולם ואף טענה כי ביצעה ניסוי בפצצת מימן - פצצה שעוצמתה גדולה פי מאה מפצצת אטום - הלכה והחריפה המתיחות הקיימת ממילא בין צפון לדרום קוריאה. המדינות נקטו בצעד מתריס זו נגד זו - והציבו רמקולי ענק ב-11 מיקומים לאורך הגבול המשותף ביניהן, שמשמיעים חומרי תעמולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השבוע, בעקבות הניסוי השערורייתי שפיונגיאנג טוענת שביצעה, החליטה הממשלה בסיאול לחדש את פעילות הרמקולים שהציבה בגבול - ואת שידורי התעמולה הבוקעים מהם, הנשמעים לעומק של לפחות עשרה קילומטרים לשטחה של קוריאה הצפונית.

פופ קוריאני מהדרום נגד הצפון (רויטרס)


מדובר ברמקולים בדציבלים גבוהים שהרגיזו בעבר את ממשלו של קים - וכעת הורתה נשיאת הדרום, פארק ג'ן-הייאה, לחדש את פעילותם. מהרמקולים נשמע כרוז שמבשר לתושבי הצפון כמה יקרים עולים הבגדים שלובשים המנהיג קים ג'ונג און ורעייתו. עוד הביע בכרוז ביקורת על ניסוי הגרעין ואמר כי מדובר בניסוי נוסף שרק גורם למדינה להיות מבודדת עוד יותר בעולם.

התרגז או פיזז? קים ג'ונ און (רויטרס)


ובמדינה הדמוקרטית הנאבקת בדיקטטורה המסוגרת שבצפון לא הסתפקו רק בכך: מהרמקולים בקעה גם מוזיקת קיי-פופ (פופ קוריאני), שהעולם כולו נחשף אליה הודות ללהיט שהפך לנצפה ביותר ביוטיוב אי פעם - "Gangnam Style" של הראפר PSY.