פריז: "המחבל היה פעיל דאע"ש"

הצרפתים ממשיכים בחקירת האירוע שבמהלכו ניסה אדם לפרוץ לתחנת משטרה בצפון פריז, כשעל גופו חגורת נפץ מזוייפת. "נמצאה פיסת נייר ועליה מסר בדבר נטילת אחריות למעשה", אמר התובע הכללי בפריז

"המחבל החזיק בפתק עם דגל דאע"ש", פריז (רויטרס)

מתיחות בפריז לאחר שאדם שנחשד היום (חמישי) כמחבל נורה וחוסל. התובע הכללי בבירת צרפת מסר כי המחבל שנורה בתחנת המשטרה בעיר, נשא עמו טלפון נייד ומספר ראיות המעידות על זיקה לארגון הטרור דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הודעת התובע, בכליו של המחבל נמצאה פיסת נייר שעליה הופיע דגלה השחור של המדינה האסלאמית. כמו כן, בפתק נכתב מסר בדבר נטילת אחריות על המעשה שנכתב בשפה הערבית.

התובע ציין כי בהתחשב בנסיבות ובממצאים שעלו, התקרית תיחקר כאירוע טרור. דברי התובע באו זמן קצר לאחר שהרשויות במדינה דיווחו כי המחבל צעק "אללה אכבר" לפני שחוסל. במשטרה הצרפתית אישרו כי לבש חגורה לגופו, שנראתה כמו חגורת נפץ - ולאחר בדיקה התברר כי הייתה מזויפת. עוד נטען כי הוא אחז בידיו סכין - מה שמעלה שהעלה את החשד לפיו ניסה לבצע פיגוע.

זירת האירוע בפריז (רויטרס)

האירוע התרחש דקות בודדות לאחר שנשיא צרפת, פרנסואה הולנד, סיים את הנאום שנשא לרגל יום השנה לפיגוע במערכת העיתון "שארלי הבדו" בו נרצחו 17 בני אדם, ושאירע בדיוק היום לפני שנה. מחרתיים יציינו שנה גם לפיגוע במרכול "היפר כשר" בפריז, בו נרצחו 4 מבני הערובה.

האירוע היום מתרחש חודשיים לאחר מתקפת הטרור הרצחנית בעיר שגבתה את חייהם של 130 בני אדם. בעקבות המתקפה, נפרשו שוטרים ואנשי כוחות ביטחון רבים בבירה הצרפתית וברחבי המדינה מחשש לניסיונות שכאלה לבצע פיגועי טרור נוספים.