"המחבל אמר: באתי לנקום בשם אללה"

שנה לאחר גל הטרור שאירע בפריז בינואר 2015, חושף ה-BBC עדויות חדשות מהפיגועים במערכת "שרלי הבדו" ובמרכול היהודי "היפר כשר". לקראת שידור הסרט, נחשף קטע קצר ובו עובדת המרכול שנקלעה לפיגוע המיקוח מספרת כיצד הגיבה לפריצת המחבל. "בקושי היה לי זמן ללחוץ על הכפתור", אמרה

היפר כשר, ארכיון (BFM)

העולם מציין בימים אלו שנה לגל הטרור שאירע בפריז בינואר 2015. סרט תיעודי חדש של ה-BBC עומד להביא עדויות חדשות על מסע ההרג שהחל במערכת העיתון הסאטירי "שרלי הבדו" והסתיים במרכול היהודי "היפר כשר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קטע קצר מתוך הסרט מביא את סיפורה של אחת העובדות ב"היפר כשר" שהפכה ברגע אחד לבת ערובה. "שאלתי את המחבל אם הוא רוצה כסף", סיפרה האישה בעילום שם. "הוא אמר 'את באמת לא מבינה, באתי כדי למות כקדוש מעונה, באתי כדי לנקום בשמו של אללה ובשמו של הנביא מוחמד".

"הוא ראה שהכניסה עדיין הייתה פתוחה ואמר: 'תסגרו אותה מיד!'", היא הוסיפה. "בקושי היה לי זמן ללחוץ על הכפתור... כשראיתי מישהו נכנס פנימה, הייתי בהלם עד כדי כך שלא הצלחתי לדבר. רק חשבתי לעצמי: 'מה הוא עושה!'. צעקתי: 'לך מכאן, אתה לא יכול להיכנס, צא'".

בפיגוע הירי שביצעו האחים קואשי במערכת המגזין הסאטירי "שרלי הבדו" ב-7 בינואר 2015, נרצחו 12 בני אדם. חברם של השניים, אמדי קוליבאלי, ירה למוות בשוטרת בפריז למחרת. ב-9 בינואר פרץ קוליבאלי ל"היפר כשר" וביצע פיגוע מיקוח. הוא רצח ארבעה מבני הערובה, כולם יהודים.